Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2022, 16:13

CD Projekt zapowiedział remake Wiedźmina 1

Project Canis Majoris to remake pierwszej gry z serii Wiedźmin, który powstanie na silniku Unreal Engine 5.

Źródło fot. Grupa CD Projekt.
i

Studio CD Projekt RED postanowiło hucznie uczcić piętnastolecie istnienia swojej najważniejszej marki. Pierwszy Wiedźmin otrzyma remake na silniku Unreal Engine 5. Innymi słowy, polski deweloper odtworzy od podstaw swój debiutancki tytuł.

Jak ujawniono w ogłoszeniu na oficjalnej stronie marki, odświeżenie pierwszej części cyklu to projekt Canis Majoris – jedna z trzech wiedźmińskich inicjatyw CD Projektu ujawnionych na początku miesiąca. Wtedy podano jedynie, że będzie to pełnoprawna odsłona cyklu z kampanią fabularną dla jednego gracza.

Dzisiejsze ogłoszenia Grupy CD Projekt nie zdradzają wiele więcej. „Zewnętrznym studiem” odpowiedzialnym za remake będzie polskie Fool’s Theory. Deweloper ma na swoim koncie dwa RPG (Seven i powstający obecnie Vitriol), a w jego skład wchodzą osoby, które pracowały m.in. przy Wiedźminie 2: Zabójcach królów oraz Wiedźminie 3: Dzikim Gonie (w tym Jakub Rokosz, dawniej starszy projektant zadań w CD Projekt RED).

Potwierdzono też, że projekt znajduje się na wczesnym etapie produkcji, i poproszono fanów o cierpliwość. CD Projekt RED ściśle nadzoruje prace nad grą, a jakiś czas temu zapewniło, iż zamierza przeprowadzać bardziej skrupulatne testy swoich tytułów, nauczone przykrym doświadczeniem z Cyberpunka 2077.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej