Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2022, 11:53

autor: Adam Adamczyk

CD Projekt nie chce powtórzyć błędu z Cyberpunk 2077, testy będą bardziej skrupulatne

CDPR będzie testowało przyszłe gry na każdej platformie. Ma to pozwolić uniknąć problemów, jakie krótko po premierze miał Cyberpunk 2077.

Źródło fot. YouTube | CD PROJEKT IR
i

Początkowy stan gry Cyberpunk 2077 drastycznie różnił się w zalezności od platformy, na jakiej uruchamiany był ten tytuł. Choć na PC zdarzały się bugi, to największa liczba negatywnych opinii wobec gry pochodziła od osób, które kupiły ją na PlayStation 4. Miejscami produkcja była na tej platformie zwyczajnie niegrywalna.

Studio CD Projekt RED najwidoczniej wyciągnęło wnioski z premiery Cyberpunka i ogłosiło w ramach promocji swojej nowej strategii deweloperskiej, że wszystkie przyszłe gry będą testowane na każdej platformie, na którą będą miały trafić, a nie z naciskiem położonym na ogrywanie ich na deweloperskich PC.

Więcej testów gier

Przed premierą Cyberpunka studio CD Projekt RED informowało, że gra znajduje się w dobrym stanie zarówno na PC, jak i na PS4, a jak było w rzeczywistości, wiedzą wszyscy, który kupili tę grę na konsolę Sony. Warto w tym miejscu przypomnieć sytuację, jakoby studio CD Projekt RED miało zostać wprowadzone w błąd przez zajmującą się testowaniem gry firmę Quantic Lab, która w wyniku nagłośnionej afery wystosowała oficjalny komunikat.

Niedawno CDPR zapowiedziało nową trylogię wiedźmińską, sequel gry Cyberpunk 2077 oraz zupełnie nowe IP, więc twórcy niewątpliwie mają przed sobą bardzo ambitne zadanie i nie powinni popełnić błędów z przeszłości. W odniesieniu do nowej strategii deweloperskiej powiedziano:

Od samego początku testujemy jakość rozgrywki na każdej platformie i nie skupiamy się tylko na wersji PC. Oczywiście czyni to wczesne etapy procesu tworzenia nieco bardziej żmudnymi, ale daje nam też większą kontrolę i pewność na późniejszych etapach produkcji.

Cytat pochodzi z filmu, który możecie obejrzeć poniżej. Członkowie zarządu CDPR, Paweł Zawodny i Piotr Karwowski, opowiadają w nim o planach związanych z tworzeniem przyszłych gier studia.

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuję się zawodowo od 2013 roku i przez większość tego czasu współpracowałem z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuję się od dziecka, dlatego z czasem postanowiłem połączyć jedną z moich pasji z pracą. Tak w 2021 roku udało mi się dołączyć do Gry-Online.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuję się także informacjami stricte techowymi. Poza pracą interesuję się grą na gitarze, komponowaniem muzyki i sportami siłowymi.

więcej