Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2022, 18:12

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Nowa trylogia Wiedźmin i dwie inne gry w uniwersum oficjalnie potwierdzone

Gruchnęła wiadomość o planach Grupy CD Projekt na dalszą przyszłość. Nasze rodzime studio ogłosiło m.in. prace nad nową trylogią Wiedźmin oraz jeszcze dwoma tytułami związanymi z tą marką.

Źrodło fot. CD Projekt RED
i

Właśnie otrzymaliśmy masę informacji o nowych projektach Grupy CD Projekt. Wśród nich znalazło się miejsce na uwielbiane przez graczy wiedźmińskie uniwersum stworzone przez Andrzeja Sapkowskiego, a dokładniej na aż trzy nowe gry – a właściwie pięć.

Nowa trylogia Wiedźmin i dwie inne gry w uniwersum oficjalnie potwierdzone - ilustracja #1

Twitter, CD Projekt RED

Projekt Polaris (nazwa robocza) to pozycja znajdująca się obecnie w preprodukcji – swoista kontynuacja Wiedźmina 3, która zapoczątkuje całą trylogię gier RPG (segment AAA). Trzyczęściowa opowieść ma powstać w sześć lat, począwszy od premiery Polaris.

Kolejna pozycja to Canis Majoris (to też kodowa nazwa). Będzie to pełnoprawna wiedźmińska gra RPG, która jednak ma stanowić odrębną historię względem wcześniej wspomnianej sagi. Co ciekawe, tytuł ten zostanie opracowany przez zewnętrzne studio „kierowane przez doświadczonych twórców związanych w przeszłości z Wiedźminem”.

Trzecim projektem będzie natomiast Sirius (również kodowa nazwa). To tytuł tworzony przez studio The Molasses Flood, któremu CD Projekt RED pomaga w zrealizowaniu dzieła. Gra zaoferuje rozgrywkę wieloosobową oraz kampanię z zadaniami i fabułą dla pojedynczego gracza.

Na koniec warto wspomnieć, iż projekty Polaris i Canis Majoris powstają w oparciu o technologię Unreal Engine 5. Ten drugi wykorzysta dodatkowo „zestaw narzędzi” opracowywany z myślą o nowej trylogii.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

E3 2021