Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2022, 21:47

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Będzie więcej gier Cyberpunk i Wiedźmin; CD Projekt potwierdza oczywistość

CD Projekt oficjalnie potwierdził, że marki Cyberpunk i Wiedźmin będą dalej rozwijane. Najprawdopodobniej więc po Wiedźminie 4, który jest na etapie preprodukcji, doczekamy się czegoś na kształt sequela Cyberpunka 2077 (Cyberpunk 3077?), a potem Wiedźmina 5.

Podczas dzisiejszej rozmowy inwestorskiej CD Projektu ze StockWatch.pl padły oficjalne zapewnienia związane z dalszym rozwojem marki Cyberpunk. „Redzi” zainwestowali w nią wiele czasu i wysiłku, więc nic dziwnego, że jej nie porzucają. Dodatek Widmo wolności nie będzie więc pożegnaniem z tym uniwersum.

W rozmowie poruszono też temat nadchodzącego serialu anime, Cyberpunk: Edgerunners. Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projektu, powiedział:

Cyberpunk: Edgerunners traktujemy jako inwestycję w popularność IP Cyberpunka, format idealnie pasuje do uniwersum CP. Wierzymy, że „Edgerunnersi” zachęcają widzów do zapoznania się z grą, będzie to okazja dla fanów Cyberpunka 2077 do wejścia jeszcze głębiej w uniwersum dzięki serialowi anime.

Po premierze Widma wolności raczej szybko nie dostaniemy nic dużego związanego z Cyberpunkiem. To zaś przez fakt, że równolegle CD Projekt rozpoczął prace nad Wiedźminem 4. Na razie o produkcji, która pozostaje we wczesnym stadium tworzenia, nie wiemy więcej poza tym, iż powstanie ona na silniku Unreal Engine 5 oraz że na jednym Wiedźminie się nie skończy. Przytaczając ponownie Kicińskiego (tym razem wypowiedź z wczorajszej telekonferencji dla inwestorów):

Pierwsza saga [Wiedźmina – dop. red.] składała się z trzech części, więc teraz myślimy o więcej niż jednej grze.

Być może „Redzi” myślą o przekładanym planie produkcyjnym: najpierw Wiedźmin 4, potem drugi Cyberpunk, kolejny Wiedźmin i tak dalej. O tym jednak przekonamy się dopiero za kilka (jak nie więcej) lat.

  1. CD Projekt - oficjalna strona