Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2022, 18:51

Wiedźmin 4 jest w fazie preprodukcji

Prace nad Wiedźminem 4 ruszają pełną parą. Studio CD Projekt Red poinformowało, że zakończyło „zbieranie danych” i weszło już w etap preprodukcji.

Jakoś przycichło ostatnio o „Wiedźminie 4”, nie uważacie? Nim jednak żar skromnej zapowiedzi studia CD Projekt Red całkowicie wygasł, deweloper ogłosił, iż zakończył zbieranie danych do gry (tzw. research) i rozpoczął etap preprodukcji.

Informacja pochodzi z podsumowania najnowszego raportu finansowego grupy CD Projekt (za pierwszy kwartał 2022 roku). Oprócz ujawnienia nowych wieści o Wiedźminie 4, „Redzi” zapewnili, że widzą wzrost efektywności pracy studia, odkąd korzystają z Unreal Engine 5.

Ponadto CD Projekt RED przybliżył termin oficjalnej zapowiedzi fabularnego DLC do Cyberpunka 2077. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Co to oznacza? Ano to, że twórcy skoncentrują się teraz na stworzeniu dokumentacji Wiedźmina 4 – w klarowny sposób objaśniającej wszystkie przyjęte założenia i koncepcje – oraz zaprojektowaniu poszczególnych jego elementów. Innymi słowy, „Redzi” wciąż są na początku prac, jednak teraz powinny one znacząco przyspieszyć. A jeśli ten etap pójdzie sprawnie, dalej powinno być już z górki.

No chyba że nie – w końcu tworzenie gier ma to do siebie, iż wiele elementów powstaje tylko po to, by skończyć w deweloperskim koszu. Jeśli jesteście ciekawi, co zostało wycięte z Wiedźmina 3, polecam Wam ten artykuł.

Wiedźmin 4 jest w fazie preprodukcji - ilustracja #1
Źródło: Twitter / Nibel.