Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2022, 10:18

autor: Jakub "Rozbo" Tarchała

CD Projekt wierzy w multiplayer, Wiedźmin Online nie jest mrzonką

Studio CD Projekt RED zapowiada zmiany w swojej polityce wydawania gier singlowych. Większość nowych tytułów otrzyma elementy multiplayer.

Źródło fot. CD Projekt RED
i

Wczoraj CD Projekt nie tylko zapowiedział wiele nowych projektów, czym wprawił w osłupienie wielu ekspertów branży, ale też ogłosił położenie większego nacisku na tryby sieciowe w swoich przyszłych grach. Niewykluczone, że zmiany mogą dotyczyć także nowego Wiedźmina i kolejnych odsłon marki.

Biały Wilk już nie taki samotny

Komunikat w tej sprawie znajdziecie na Twitterze.

Wprowadzimy tryb wieloosobowy do większości naszych nowych gier w celu wzbogacenia wrażeń z rozgrywki jednoosobowej.

Niestety wiadomość nie zdradza żadnych szczegółów. Tutaj jednak wymowna może być grafika z wizerunkami Geralta i Ciri, pochodząca z gry Gwint: Wiedźmińska gra karciana, może sugerować implementację trybu dla wielu graczy lub kooperacji w zapowiedzianym w marcu nowym Wiedźminie.

Nie można też wykluczyć większej liczby mniejszych gier z uniwersum Wiedźmina z taką opcją zabawy (mogą ją oferować choćby zapowiedziane już projekty Sirius od The Molasses Flood i Canis Majoris). Przypominamy też, że w 2018 roku premierę miała ciepło przyjęta gra free-to-play o nazwie Gwint: Wiedźmińska gra karciana. Nie sposób też zapomnieć o skasowanym trybie wieloosobowym do Cyberpunka 2077.