Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2022, 17:47

Kontynuacja Cyberpunk 2077 już oficjalnie - to Project Orion

CD Projekt RED potwierdziło, że pracuje nad kontynuacją Cyberpunka 2077. Sequel znany jest pod kodową nazwą Projekt Orion.

Źródło fot. CDPR
i

Grupa CD Projekt opublikowała aktualizację swojej strategii i zdradziła, nad jakimi grami obecnie pracuje. Wynika z nich, że plany polskiego dewelopera są niezwykle ambitne. Na liście projektów znajdziemy między innymi kontynuację Cyberpunka 2077Projekt Orion (to oczywiście kodowa nazwa robocza; o pozostałych grach przeczytacie w osobnych wiadomościach).

Na ten moment nie podano szczegółów. Wiadomo jedynie, że będzie to „sequel, który uwolni potencjał uniwersum Cyberpunka”. Za jego opracowanie będzie odpowiadać samo CD Projekt RED, a dokładnie nowo otwarte studio w Bostonie, które razem z oddziałem w Vancouver uformuje CDP RED North America.

Kontynuacja Cyberpunk 2077 już oficjalnie - to Project Orion - ilustracja #1

Źródło: https://twitter.com/CDPROJEKTRED_IR

Warto mieć na uwadze, że na początku tego roku CDPR ogłosiło, iż najnowszy Wiedźmin powstaje na Unreal Engine 5. Najprawdopodobniej Projekt Orion również będzie działał na silniku graficznym firmy Epic Games. Oczywiście na oficjalne potwierdzenie tego faktu trzeba poczekać.

Dodatkowo wspomniano również, że większość nadchodzących gier od CDPR będzie posiadać również tryb wieloosobowy.

Premiera Projektu Orion pozostaje odległą przyszłością. W bliższej perspektywie natomiast otrzymamy duże fabularne DLC do Cyberpunka 2077Widmo wolności. Rozszerzenie zadebiutuje w przyszłym roku na PC, PS5 i Xboksie Series X/S.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej