Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2007, 19:01

autor: Metatron

Wiedźmin - ponad 35 tysięcy egzemplarzy już sprzedane!

Jak poinformowała oficjalnie firma CD Projekt, w ciągu pierwszych trzech dni sprzedaży gra Wiedźmin znalazła w naszym kraju ponad trzydzieści pięć tysięcy nabywców.

O tym, że gra Wiedźmin odniosła komercyjny sukces w Polsce, nie trzeba nikogo przekonywać. Potężna jak na nasze warunki kampania reklamowa oraz istotny atut, jakim jest osadzenie gry w realiach popularnej książkowej sagi Andrzeja Sapkowskiego, zrobiły swoje. Tysiące graczy nabyło wspomnianą produkcję, czyniąc ją najszybciej sprzedającym się tytułem polskiego rynku gier.

Jak poinformowała oficjalnie firma CD Projekt, w ciągu pierwszych trzech dni sprzedaży gra znalazła w naszym kraju ponad trzydzieści pięć tysięcy nabywców. Jest to bezprecedensowe wydarzenie na skalę Polski. Przykładowo najlepiej sprzedająca się gra zeszłego roku, Heroes of Might & Magic V, przez pierwsze cztery dni sprzedaży znalazła 12 500 nabywców, a w ciągu całego czasu dystrybucji wersji premierowej, sprzedała się w pięćdziesięciu ośmiu tysiącach egzemplarzy.

Wiedźmin - ponad 35 tysięcy egzemplarzy już sprzedane! - ilustracja #1

Wyniki Wiedźmina robią wrażenie również w zestawieniu z innymi produktami branży rozrywkowej. Warto przytoczyć tu komentarz Moniki Marianowicz, rzecznika prasowego Empiku - „Wiedźmin to absolutny bestseller - i to nie tylko w kategorii produkcji multimedialnych. Również wśród książek, płyt, filmów trudno znaleźć tytuły, które osiągają tak rewelacyjne wyniki sprzedaży w tak krótkim czasie – To fenomen, z którym wygrywają tylko kolejne tomy Harry’ego Pottera w polskich wersjach językowych”.

My tymczasem zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry, a także ze stale rozbudowywanym poradnikiem, który pomoże wszystkim, którzy zagubią się gdzieś w wymyślonym przez Andrzeja Sapkowskiego i przeniesionym na komputerowe ekrany przez CD Projekt RED świecie.