Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2011, 11:11

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Pierwsze Final Fantasy na 3DS będzie grą muzyczną

Japoński koncern Square-Enix w najnowszym numerze magazynu Jump ujawnił, że pierwsza gra z cyklu Final Fantasy, która pojawi się na konsoli 3DS będzie tytułem muzycznym.

W najnowszym numerze magazynu Jump japoński koncern Square-Enix zapowiedział pierwszą grę z serii Final Fantasy, która pojawi się na konsolce Nintendo 3DS. Co ciekawe, produkt zatytułowany Theatrhythm Final Fantasy będzie grą muzyczną, a nie klasycznym przedstawicielem jRPG.

Oczywiście zmiana gatunku nie oznacza, że fani oryginalnego cyklu nie znajdą nic dla siebie. Według zapowiedzi, w dalszym ciągu będziemy zwiedzać miasta, plądrować lochy i walczyć z najdziwniejszymi stworami. Jednakże tym razem wszystko to będzie rozgrywane jak gra muzyczna, w której wystukujemy rytm na ekranie dotykowym. Mamy więc do czynienia z połączeniem realiów serii Final Fantasy i mechaniki rodem z Elite Beat Agents. Na ścieżkę dźwiękową złożą się utwory pochodzące z poprzednich części Final Fantasy.

Pierwsze Final Fantasy na 3DS będzie grą muzyczną - ilustracja #1

Dodatkowo, w grze pojawią się doskonale znane postacie. Swoją obecnością Theatrhythm Final Fantasy ma zaszczycić chociażby Cloud z Final Fantasy VII czy Lightning z Final Fantasy XIII. W związku z nieco lżejszym charakterem gry, postacie zostaną zaprezentowane w tzw. stylu „chibi” (małe ciała, nieproporcjonalnie duże głowy i wielkie oczy).

Więcej informacji na temat Theatrhythm Final Fantasy powinniśmy poznać niedługo. Kilka dni temu Tetsuya Nomura zapowiedział, że w przyszłotygodniowym wydaniu magazynu Famitsu pojawią się informacje o niezapowiedzianym dotąd tytule. Dzisiaj już wiemy, że chodziło o Theatrhythm.

Aktualnie nie znamy dokładnej daty premiery Theatrhythm Final Fantasy. Dzięki informacjom opublikowanym przez serwis SiliconEra.com wiemy, że gra najprawdopodobniej pojawi się w Europie i Stanach Zjednoczonych, chociaż zapewne nie obejdzie się bez opóźnienia względem Japonii.