Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2011, 11:05

autor: Sarge

O fabule i stylu rozgrywki Uncharted na NGP [news zaktualizowany]

Choć przenośny Uncharted został zaprezentowany już podczas styczniowego ujawnienia konsoli NGP, to do tej pory nie doczekaliśmy się zbyt wielu szczegółów na temat tego tytułu. Dlatego też najnowsze doniesienia o czasie umiejscowienia akcji i stylu rozgrywki powinny być dla fanów na wagę złota.

Choć przenośny Uncharted został zaprezentowany już podczas styczniowego ujawnienia konsoli NGP, to do tej pory nie doczekaliśmy się zbyt wielu szczegółów na temat tego tytułu. Dlatego też najnowsze doniesienia o czasie umiejscowienia akcji i stylu rozgrywki powinny być dla fanów na wagę złota.

Takich wieści w wywiadzie dla serwisu gameblog.fr dostarczył Christophe Balestra, jeden z prezesów Naughty Dog. Zdradził, że historia zaprezentuje wydarzenia rozgrywające się między pierwszą, a drugą częścią cyklu. Co ciekawe, redakcja serwisu Kotaku po pewnym czasie dowiedziała się od Balestry, że całość będzie swego rodzaju prequelem pierwowzoru. Niewykluczone zatem, że produkcja spróbuje wytłumaczyć niewyjaśnione dotąd wątki z życia Nathana Drake'a - zarówno te rozgrywające się przed Drake's Fortune, jak i po. Uwaga: kolejny akapit może zawierać spoilery.

O fabule i stylu rozgrywki Uncharted na NGP [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Dla zobrazowania sytuacji przedstawiono przykład Eleny Fisher, która w „jedynce” odgrywała jedną z pierwszoplanowych ról, a na koniec przygody zdawała się być w dobrych stosunkach z Nathanem. Tymczasem w kontynuacji blondwłosa dziennikarka na początku w ogóle się nie pojawia, a przy pierwszym spotkaniu z głównym bohaterem wcale nie cieszy się na jego widok. Uncharted na NGP ma szansę wyjaśnić, skąd wzięła się nagła zmiana nastawienia.

Twórca gry powiedział również, że styl rozgrywki będzie się nieco różnił od tego zaprezentowanego w odpowiednikach na PlayStation 3. Tym razem więcej będzie eksploracji niż strzelania, dzięki czemu gracze będą mieli szansę odetchnąć od ciągłej akcji. Całość zostanie zaprojektowana w taki sposób, by zabawa sprzyjała krótkim posiedzeniom przy konsoli, typowym dla przenośnych platform sprzętowych.

Przyszli posiadacze Uncharted 3: Oszustwo Drake’a powinni liczyć na to, że gra będzie w pewien sposób współpracować z wydaniem na NGP. Na razie szczegółów na ten temat nie ujawniono, ale zapewne chodzi o bliżej nieokreśloną, dodatkową zawartość do odblokowania. Więcej o grze dowiemy się zapewne w czasie czerwcowych targów E3. Pierwsze doniesienia mówią o tym, że nowy Uncharted ma być jednym z tytułów startowych na NGP.

UAKTUALNIENIE: Arne Meyer zajmujący się kontaktami ze społecznością w Naughty Dog sprecyzował na łamach forum NeoGAF, że akcja przenośnego Uncharted rozgrywać się będzie przed historią opowiedzianą w Uncharted: Drake’s Fortune. Tytuł nie będzie jednak prequelem, czyli nie wyjaśni wątków podjętych w oryginale. Tym samym doniesienia o opowiadanych wydarzeniach między pierwszą a drugą częścią cyklu możemy uznać za nieaktualne.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.