Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2014, 10:02

autor: luckie

Nuka Cola znakiem handlowym firmy Zenimax Media

Nazwa Nuka Cola, kojarzona z napojem gazowanym z gier z serii Fallout, została zgłoszona do amerykańskiego biura patentowego przez firmę Zenimax Media w celu rejestracji znaku handlowego. Zgłoszony produkt dotyczy kategorii gry wideo.

Nuka-Cola powraca w każdym Falloucie - Nuka Cola znakiem handlowym firmy Zenimax Media - wiadomość - 2014-04-17
Nuka-Cola powraca w każdym Falloucie

Firma Zenimax Media, będąca właścicielem m.in. studia Bethesda Softworks, podjęła kroki w celu zgłoszenia frazy ‘Nuka Cola’ jako znaku handlowego. Jak podaje serwis Joystiq, do amerykańskiego Biura Patentów i Znaków Towarowych wpłynęły trzy wnioski o zarejestrowanie nazwy popularnego napoju gazowanego z uniwersum Fallouta – dwa z nich dotyczą kategorii gier wideo i powiązanych usług, podczas gdy trzeci obejmuje serię tematycznych ubrań. Aplikacja oparta została na zamiarze użycia, a nie wykorzystania w reklamie. Najwyraźniej więc Zenimax Media ma jakieś plany co do produktu z Nuka Cola w nazwie.

Spekulacje na temat Fallout 4 krążą już od ponad roku. Choć sam fakt powstawania kontynuacji lubianego Fallout 3 raczej wydaje się pewny, to stan produkcji wciąż pozostaje nieznany. Ostatnio informowaliśmy o tym, że studio Obsidian Entertainment (twórcy Fallout: New Vegas) poszukiwało artysty do pracy nad niezapowiedzianym tytułem, którym mogła być właśnie „czwórka”. Wcześniej mieliśmy również okazje rzucić okiem na pochodzące z nieoficjalnych źródeł dokumenty z castingu do gry. Nie da się ukryć, że oczekiwania co do kolejnej odsłony postapokaliptycznej serii RPG-ów są duże. Niestety, do oficjalnej zapowiedzi produkcji nie dowiemy się raczej niczego pewnego.

Nuka Cola znakiem handlowym firmy Zenimax Media - ilustracja #2Nuka-Cola to popularny napój gazowany w uniwersum Fallouta. Nawet po Wielkiej Wojnie, która obróciła dotychczasowy świat w ruinę, wiele butelek przetrwało, by wciąż wzbudzać pożądanie wśród mieszkańców pustkowia. Wygląd butelki Nuka-Coli jest silnie wzorowany na Coca-Coli. Inną ciekawostką jest fakt, że nazwisko autora receptury falloutowego napoju, John Caleb-Bradberton, to fuzja nazwisk twórców Coca-Coli (John Pemberton) i Pepsi-Coli (Caleb Bradham).

  1. Oficjalna strona serii Fallout