Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2010, 08:37

autor: Sarge

Nowe informacje o Michael Jackson: The Experience

Na czerwcowych targach E3 firma Ubisoft zapowiedziała nową grę taneczną poświęconą muzyce Micheala Jacksona. Twórcy byli jednak oszczędni jeśli chodzi o zdradzanie jakichkolwiek detali, więc najnowsze doniesienia powinny ucieszyć wszystkich spragnionych nowych informacji na temat gry.

Na czerwcowych targach E3 firma Ubisoft zapowiedziała nową grę taneczną poświęconą muzyce Michaela Jacksona. Twórcy byli jednak oszczędni jeśli chodzi o zdradzanie jakichkolwiek detali, więc najnowsze doniesienia powinny ucieszyć wszystkich spragnionych nowych informacji na temat gry.

Dotychczas mieliśmy problem jak nazywać nową produkcję francuskiego dewelopera, ale na szczęście podano w końcu jej oficjalny tytuł – możecie jej od tej pory wypatrywać pod nazwą Michael Jackson: The Experience. Tak jak mówiło się już wcześniej, ukaże się ona w wersjach na PlayStation 3, Xboksa 360, Wii, PSP oraz Nintendo DS.

Nowe informacje o Michael Jackson: The Experience - ilustracja #1

Pierwsze trzy edycje będą oczywiście korzystały z odpowiednich kontrolerów ruchowych. Na Wii rozgrywka ma wyglądać podobnie jak w Just Dance, co nie dziwi zważywszy na fakt, że jest to kolejna pozycja prosto od Ubisoftu. Przy okazji potwierdzono obsługę Wii Motion Plus.

Posiadacze konsoli Microsoftu będą musieli zaopatrzyć się w Kinecta, aby w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez twórców. System będzie tu bazować na technologii stworzonej na potrzeby Your Shape: Fitness Evolved, zobaczymy więc na ekranie zarys naszej postaci w 3D. Dzięki temu na bieżąco będziemy mogli śledzić swoje ruchy i synchronizować je z układami, które przyjdzie nam wykonywać. Wbudowany w kontroler mikrofon pozwoli nam jednocześnie śpiewać.

Wersja na PlayStation 3 oczywiście wykorzysta PlayStation Move, choć otwartą kwestią pozostaje, czy do rozgrywki nie będą przypadkiem potrzebne dwa kontrolery, które trzymalibyśmy w obu rękach. Śpiewanie tutaj też będzie możliwe, ale tylko w oddzielnym trybie, przy wykorzystaniu specjalnych mikrofonów – choćby tych obsługiwanych przez kolejne części serii Singstar.

Nowe informacje o Michael Jackson: The Experience - ilustracja #2

Na przenośnych konsolkach z wiadomych powodów rozgrywka musi wyglądać inaczej. Zdecydowano się więc na najbardziej oczywiste rozwiązanie, czyli przemianę Michael Jackson: The Experience z gry tanecznej w rytmiczną. Na DS-ie będzie to wyglądać podobnie jak w Elite Beat Agents – naszym zadaniem będzie rysowanie i stukanie stylusem po ekranie w odpowiednim rytmie. W przypadku PSP rozgrywka ograniczy się do wciskania odpowiednich przycisków wyświetlanych na ekranie – jest to sposób zabawy doskonale już wszystkim znany w tego typu produkcjach.

Michael Jackson: The Experience ukaże się na rynku we wszystkich wersjach w listopadzie. Sprecyzowana więc została również data premiery, gdyż dotychczas wiedzieliśmy tylko, że gra pojawi się jeszcze w tym roku.