Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2010, 08:45

autor: Sarge

Kolejna mutacja dla Left 4 Dead 2 wprowadza walkę katanami

Darmowe modyfikacje są jedną z zalet pecetowej wersji Left 4 Dead 2. Cały czas kontynuowany jest cykl cotygodniowych eventów, podczas których gracze za darmo dostają nowy tryb zabawy, zwany mutacją. Każdy z nich opiera się na innym sposobie zabawy. W tym tygodniu przyszła kolej na eliminowanie zombiaków kataną.

Darmowe modyfikacje są jedną z zalet pecetowej wersji Left 4 Dead 2. Cały czas kontynuowany jest cykl cotygodniowych eventów, podczas których gracze za darmo dostają nowy tryb zabawy, zwany mutacją. Każdy z nich modyfikuje w jakiś sposób rozgrywkę. W tym tygodniu przyszła kolej na eliminowanie zombiaków kataną.

Poprzednie aktualizacje wprowadzały takie zasady jak konieczność zabijania ożywieńców strzałem w głowę, masakra jedynie piłą mechaniczną, czy przetrwanie kolejnych misji przy nieustannie ubywającej energii. Każdy z takich trybów miał urozmaicać rozgrywkę i powodować, że nabierze ona dodatkowych rumieńców.

Kolejna mutacja dla Left 4 Dead 2 wprowadza walkę katanami - ilustracja #1

Four Swordsmen of the Apocalypse to nazwa modyfikacji udostępnionej w tym tygodniu i jak sama nazwa wskazuje, uzbraja czterech naszych bohaterów w miecze. Chcąc przetrwać musimy więc walczyć na krótki dystans, co nie jest łatwe biorąc pod uwagę, że toczymy pojedynki ze specjalnymi, bardziej odpornymi rodzajami zombiaków (tzw. Special Infected).

Zapowiedziano już, ze w następnym tygodniu fani Left 4 Dead 2 dostaną kolejną mutację - Hard Eight. Nie ujawniono żadnych szczegółów w sprawie jej zawartości i tak naprawdę ciężko domyślać się, jakie tym razem wprowadzi zasady do rozgrywki. Pozostaje czekać do piątku, kiedy mod powinien ujrzeć światło dzienne, zastępując jednocześnie ten aktualny.

Left 4 Dead 2 to kontynuacja strzelaniny z rozbudowanym trybem kooperacji dla czterech osób. Wcielamy się w jednego z czterech śmiałków, którzy muszą się wydostać z miasta zalanego hordami zombiaków. W ich eksterminacji pomaga nam wiele różnych rodzajów broni, ale tak naprawdę najbardziej nieoceniona jest możliwość współpracy z innymi graczami. To właśnie ten element rozgrywki szczególnie przyczynił się do dużej popularności tego tytułu, który do dziś ma duże powodzenie na serwerach.