Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2018, 13:30

autor: Movis

Nowe gry z Asteriksem i Obeliksem oraz zmiany w Paradox Interactive

Dziś piszemy o planach nowych gier z Asteriksem i Obeliksem od studia Anuman Interactive (Microids) oraz o „wymianie szefów” w firmie Paradox Interactive. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Autorzy Syberii 3 stworzą nowe gry z Asteriksem i Obeliksem

Niepokonani Galowie wracają do akcji. - Nowe gry z Asteriksem i Obeliksem oraz zmiany w Paradox Interactive - wiadomość - 2018-02-13
Niepokonani Galowie wracają do akcji.

Choć nieustraszeni Asteriks i Obeliks pamiętają jeszcze czasy Atari 2600, to ostatnimi czasy licencja popularnego komiksu René Goscinnego i Alberta Uderzo o historiach walecznych Galów nieco przywiędła w aspekcie gier komputerowych. W 2016 odbyła się wprawdzie premiera mobilnej strategii, klonującej popularne Clash of Clans, ale gry z prawdziwego zdarzenia skończyły się w okolicach 2007 roku wraz z Asteriksem na olimpiadzie.

Nic straconego, bo producent Anuman Interactive (Syberia 3) doszedł właśnie do porozumienia z zajmującą się prawami autorskimi firmą Les Éditions Albert René. W informacji prasowej (via gamewatcher.com) francuski zespół informuje, że pierwszego tytułu będzie się można spodziewać w ostatnim kwartale obecnego roku, a przygotowany układ pozwala firmie na wydanie paru gier pod swoją marką Microids. Produkcje mają pojawiać się na „obecnej generacji konsol”– nie wiadomo, czy wlicza się w to także nieco odmienny Nintendo Switch lub platforma PC. Więcej szczegółów mamy dostać już niedługo.

Szef Paradox Interactive ogłosił swoją następczynię

Kto powiedział, że szef musi być zawsze poważny? - Nowe gry z Asteriksem i Obeliksem oraz zmiany w Paradox Interactive - wiadomość - 2018-02-13
Kto powiedział, że szef musi być zawsze poważny?

Paradox Interactive – firma znana z szerokiej gamy wciągających strategii – przechodzi pewne zmiany restrukturyzacyjne na szczycie drabiny dowodzenia. Z oficjalnej informacji wynika, że Fredrik Wester – dotychczasowy szef koncernu – nie będzie się dłużej zajmował codziennymi problemami wydawcy i zostanie na wiosnę przeniesiony na pozycję przewodniczącego zarządu, skąd zajmie się szerszą wizją dla firmy i możliwościami jej rozwoju. Fotel prezesa zajmie zaś Ebba Ljungerud, inny członek zarządu i kobieta z wieloletnim doświadczeniem na stanowiskach menadżerskich, odpowiedzialna np. za rozwój zajmującej się grami losowymi Kindred Group. Wester przyznaje, że nowe stanowisko pozwoli mu na poświęcenie swego czasu na rozszerzanie portfolio Paradoxu, ustalanie nowych partnerstw i kto wie, może nawet zakupy innych firm? Ljungerud może zaś liczyć na wsparcie starej gwardii doradców, którzy ułatwią jej wejście w nową rolę.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Kingdom Hearts III
 2. Street Fighter V: Arcade Edition
 3. The King of Fighters 2002: Unlimited Match
 4. Foundation
 5. Downward Spiral: Horus Station
 6. Streets of Red: Devil's Dare Deluxe
 7. Fox n Forests
 8. Westworld
 9. Project CARS 2
 10. Descenders
 11. One Piece: World Seeker
 12. Fallen Legion: Rise to Glory

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Kingdom Come: Deliverance zwiastun na premierę
 2. The Lost Child Chodząc pośród bogów
 3. Home Sweet Home zwiastun #1
 4. Far Cry 5 Sprzymierzeńcy
 5. Fox n Forests zwiastun #1
 6. Tangledeep zwiastun na premierę
 7. Overwatch Rok Psa (PL)
 8. Final Fantasy XV: Pocket Edition zwiastun na premierę
 9. Egress zwiastun #1
 10. Abandon Ship zwiastun wersji z wczesnym dostępem
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.