Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Fallen Legion: Rise to Glory (Switch)

Fallen Legion: Rise to Glory Switch

Fallen Legion: Rise to Glory to wydany na Nintendo Switch pakiet zawierający gry Fallen Legion: Sins of an Empire oraz Fallen Legion: Flames of Rebellion. Za stworzenie tego tytułu odpowiada studio YummyYummyTummy.

RPG | fantasy | beat 'em up | side-scroll | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Fallen Legion: Rise to Glory (Switch)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

29maja2018

1czerwca2018

Nintendo eShop

Fallen Legion: Rise to Glory to przygotowany z myślą o Nintendo Switch pakiet dwóch gier wydanych wcześniej na innych konsolach: Fallen Legion: Sins of an Empire oraz Fallen Legion: Flames of Rebellion. Kompilacja bardzo przypomina udostępnione na komputerach osobistych Fallen Legion+, jednak odróżnia się od tamtej produkcji dodatkowymi wątkami fabularnymi. Za stworzenie Fallen Legion: Rise to Glory odpowiada studio YummyYummyTummy.

Fabuła

Fallen Legion: Sins of an Empire przedstawia historię księżniczki Cecille, która po śmierci ojca stara się zapanować nad swoim królestwem – Fenumią. Wraz z Imperium dziewczyna przejęła w spadku także tajemniczą, inteligentną księgę, której sekrety pozwalają tchnąć życie w stalową broń. Równocześnie ze śmiercią starego króla okazało się też jednak, że Fenumia nie jest tak spokojnym i bezpiecznym miejscem, jak się dotychczas wydawało. Świeżoupieczona królowa musi stanąć do walki o swoje dziedzictwo.

Druga część składowa Fallen Legion: Rise to Glory w wersji na Switch, czyli Fallen Legion: Flames of Rebellion na pozór przedstawia tę samą historię. Jest jednak jedna ważna różnica: tym razem jest ona opowiedziana z zupełnie innej perspektywy. Wcielamy się bowiem nie w księżniczkę Cecile, a w jej przeciwnika – zdradzieckiego generała Legatusa Laendura. Wątki fabularne obydwu gier przeplatają się w kluczowych punktach, tworząc nietypową i niejednoznaczną historię.

Mechanika

Akcja w Fallen Legion: Rise to Glory na Switch jest ukazana z boku, z perspektywy side-scrollowej, co oznacza, że mamy do czynienia z grą dwuwymiarową. Rozgrywką przypomina nieco prostsze, „chodzone” bijatyki pokroju Golden Axe lub Double Dragon, a także serię Valkyrie Profile, na której wzorowany jest zręcznościowo-taktyczny system walki. Kontrolujemy kilka postaci równocześnie, a każda z nich posiada szereg przydatnych umiejętności – sukces wymaga przemyślanego wykorzystywania każdej z nich.

Stanowiąca ważny atut gry opowieść jest prezentowana za pośrednictwem animowanych cut-scenek. Gracz może też podejmować wybory fabularne, w których wyniku otrzymuje dostęp do specjalnych kart specjalnych kart – umożliwiają one korzystanie ze wsparcia w czasie walki, np. leczenia, czy wzmocnienia atrybutów naszych bohaterów.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Fallen Legion: Rise to Glory jest ręcznie rysowana. Mimo, iż za stworzenie gry odpowiada zachodni deweloper, charakteryzuje się ona typowym dla jRPG, mangowym stylem. Na uwagę zasługują ładnie wykonane tła i widowiskowe animacje postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Fallen Legion: Rise to Glory

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.