Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 września 2016, 17:58

autor: Adrian Werner

Strategia Asterix and Friends rozpoczęła podbój rynku mobilnego

Do dystrybucji w usługach App Store i Google Play trafiła gra Asterix and Friends, czyli mobilna strategia oparta na licencji popularnej serii komiksowej.

W nieustającej powodzi nowych mobilnych produkcji deweloperzy lubią wykorzystywać popularne marki, aby wyróżnić się z tłumu. Najnowszym tego przykładem jest wydana właśnie przez firmę Bandai Namco Games strategia Asterix and Friends.

Zgodnie z tytułem, gra bazuje na klasycznej serii komiksowej, stworzonej przez scenarzystę René Goscinny'ego oraz rysownika Alberta Uderzo. Asterix and Friends pozwala graczom na zbudowanie swojej własnej wioski galów, muszącej sobie radzić z atakami rzymskich legionów.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Asterix and Friends jest wzorowane na Clash of Clans. Dostajemy więc strategię czasu rzeczywistego, w której rozgrywka obejmuje dwie płaszczyzny. Pierwszą z nich jest zarządzanie wioską. Musimy gromadzić surowce, stawiać budynki i ulepszać te już istniejące, prowadzić badania nad nowymi technologiami oraz szkolić wojska. Trzeba także przygotować osadę na ataki wrogów.

Drugą płaszczyzną jest walka, w ramach której atakujemy bazy nieprzyjaciół. Tutaj kluczową rolę odgrywa dobieranie odpowiednich jednostek, wyposażanie ich w coraz lepsze pancerze i bronie oraz sprawne korzystanie z bohaterów i magicznych eliksirów.

Gra oferuje rzadko widywaną w tym gatunku pełną humoru obszerną kampanię fabularną, w której przebijamy się przez rzymskie legiony i obozowiska, aby w końcu trafić aż do Egiptu. Podczas tych przygód możemy spotkać wiele postaci znanych z komiksów i kreskówek. Nie zabrakło oczywiście także trybu multiplayer, pozwalającego na rywalizowanie z innymi graczami.

Asterix and Friends dostępne jest na urządzenia mobilne korzystające z systemów iOS i Android. Na obu oferuje model darmowy z mikropłatnościami.

Asterix and Friends w App Store

Asterix and Friends w Google Play