Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Asterix and Friends (iOS)

Asterix and Friends

Bazująca na znanej serii komiksowej René Goscinnego mobilna gra strategiczna, powstała we współpracy studia Sproing Interactive Media z firmą Bandai Namco.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | komiksy

Okładka Asterix and Friends (iOS)

data premiery gry:

14wrz2016

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Asterix and Friends to wydana na system AND i iOS strategia mobilna. Produkcję opracowało studio Sproing; korzysta ona z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Fabuła

Zgodnie z tytułem, gra bazuje na klasycznej serii komiksowej, stworzonej przez scenarzystę René Goscinny'ego oraz rysownika Alberta Uderzo. Asterix and Friends pozwala graczom na zbudowanie swojej własnej wioski Galów, regularnie atakowanej przez rzymskie legiony.

Mechanika

Wydane na mobilny system AND i iOS Asterix and Friends to strategia czasu rzeczywistego, zrealizowana w tradycyjnym dla rynku mobilnego stylu, spopularyzowanym przez Clash of Clans. Rozgrywka dzieli się na dwie płaszczyzny. Pierwszą z nich jest zarządzanie wioską. Musimy gromadzić surowce, stawiać budynki i ulepszać te już istniejące, prowadzić badania nad nowymi technologiami oraz szkolić wojska. Konieczne jest także dbanie o potrzeby podwładnych, realizowanie zadań oraz przygotowanie osady na ataki wrogów.

Drugą płaszczyzną jest walka, w ramach której atakujemy bazy nieprzyjaciół. Podczas bitew mamy ograniczoną kontrolę nad wojskami, więc kluczową rolę odgrywa dobieranie odpowiednich jednostek, wyposażanie ich w coraz lepsze pancerze i bronie oraz sprawne korzystanie z bohaterów i magicznych eliksirów.

Asterix and Friends oferuje rzadko widywaną w tym gatunku, pełną humoru i obszerną kampanię fabularną, w której przebijamy się przez rzymskie legiony i obozowiska, aby w końcu trafić aż do Egiptu. Podczas tych przygód możemy spotkać wiele postaci znanych z komiksów i kreskówek. Nie zabrakło oczywiście trybu multiplayer, pozwalającego na rywalizowanie z innymi graczami przez Internet.

Kwestie techniczne

Dużą zaletą Asterix and Friends jest oprawa graficzna. Wykonano ją w całości w dwóch wymiarach, w kreskówkowym stylu, który świetnie naśladuje komiksy i filmy animowane, na których bazuje ta produkcja.

Warto wspomnieć, gra do działania wymaga połączenia z Internetem – nawet jeśli bawimy się samotnie, rywalizując przeciwko sztucznej inteligencji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Asterix and Friends

Wymagania wiekowe Asterix and Friends

12+

Wymagania sprzętowe Asterix and Friends

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Strategia Asterix and Friends rozpoczęła podbój rynku mobilnego
Strategia Asterix and Friends rozpoczęła podbój rynku mobilnego

wiadomość18 września 2016

Do dystrybucji w usługach App Store i Google Play trafiła gra Asterix and Friends, czyli mobilna strategia oparta na licencji popularnej serii komiksowej.

iOS
AND