Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

nowe materiały - newsy i ciekawostki (2)

Recenzja GunBound

Redakcja GRYOnline.pl, 26 sierpnia 2004, 19:38

Do działu Hyde Park zawitała recenzja interesującej gry pt. GunBound. Jej autorem jest jeden z naszych czytelników – SirGoldi. Zapraszamy do lektury.

Video Galerie - „Syberia II” i „Myst IV Revelation”

Redakcja GRYOnline.pl, 24 sierpnia 2004, 11:21

Dziś ponownie aktualizujemy dział Video Galerii. Tym razem przygotowaliśmy dwa filmy skierowane do miłośników klasycznych gier przygodowych. Pierwszy z nich powstał w oparciu o polską wersję demonstracyjną „Syberii II”, drugi zaś opracowano na podstawie dema „Myst IV Revelation”. Zapraszamy do pobierania.

Video Galeria „Worms Forts Under Siege”
Video Galeria „Worms Forts Under Siege”

Redakcja GRYOnline.pl, 18 sierpnia 2004, 09:03

Z przyjemnością informuję, iż nasz dział Video Galerii wzbogacony został o bardzo ładny film zrealizowany przez eJay’a. Tym razem nasz „spec” miał okazję pograć w wersję demonstracyjną gry „Worms Forts Under Siege”, co rzecz jasna utrwalił w tym obrazie, a ponadto podzielił się w Wami swoimi pierwszymi spostrzeżeniami na temat tej nadchodzącej produkcji. Zapraszam do pobrania Video Galerii gry „Worms Forts Under Siege”.

Video Galeria gry Kreed

Łosiu, 21 lipca 2004, 13:19

W ostatnim czasie zrobiło się dość głośno wokół gry akcji/FPS stworzonej przez rosyjski zespół developerski Burut. Niestety nie za sprawą jakiejś głośnej kampanii reklamowej, lecz pewnych elementów silnika gry, łudząco podobnych do tych, które zespół id Software wykorzystał w takich grach jak „Quake 3”, czy „Return to Castle Wolfenstein”. Nie świadczy to najlepiej o tej produkcji, zapowiadanej jako „konkurencja Doom III”, niemniej jednak czy fakt ten całkowicie ją dyskwalifikuje. Zanim wypowiecie się, na ten temat, polecam pobrać najnowszą Video Galerię, jaka pojawiła się na naszym FTP i zobaczyć jak wygląda właściwa rozgrywka w „Kreedzie”. Oczywiście Ci z was, którzy posiadają szybkie łącza, mogą pobrać z naszego serwisu demo tej produkcji.

Opublikowaliśmy test - Razer Viper kontra Logitech MX 510

Fajek, 27 maja 2004, 17:22

Producenci proponują nam coraz bardziej zaawansowane urządzenia, dającej większe możliwości podczas zabawy - takimi właśnie produktami są opisywane myszy firmy Logitech MX 510 oraz Razer Viper. Jeśli nosicie się za zamiarem kupienia nowego „gryzonia”, koniecznie przeczytajcie nasz test.

Relacja z targów E3 2004

Fajek, 14 maja 2004, 17:47

Na stronach naszego serwisu możecie przeczytać już kompletną relację z największych targów poświeconych elektronicznej rozrywce – E3. W niezwykle obszernym artykule (33 strony) znajdziecie dokładny przegląd najważniejszych prezentowanych na targach produktów.

Recenzja: Far Cry

Fajek, 28 kwietnia 2004, 16:29

Far Cry – gra robiona od przeszło 3 lat w końcu trafia na sklepowe półki. Setki zdjęć, filmów, zapowiedzi skutecznie podtrzymywało zainteresowanie graczy. Far Cry to jedna z niewielu gier w historii przemysłu rozrywkowego, gdzie finalny produkt okazał się lepszy niż wszystko to, o czym mówili jego twórcy. Gra idealna? Nie, bo takie nie istnieją i nigdy nie powstaną. Ale bliska ideałowi. Zapraszamy do recenzji.

Poradnik: Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark

Redakcja GRYOnline.pl, 14 kwietnia 2004, 18:37

Zapraszamy do poradnika do trzeciej gry z serii Neverwinter Nights, czyli dodatku o nazwie Hordes of the Underdark. Znajdziecie w nim pełny opis przejścia trzech rozdziałów wraz z mapami lokacji oraz listę wszystkich dostępnych questów.

Poradnik: Unreal Tournament 2004

Redakcja GRYOnline.pl, 7 kwietnia 2004, 19:28

„Unreal Tournament 2004 to kontynuacja najsłynniejszej serii gier komputerowych, stawiających przede wszystkim na rozgrywkę wieloosobową. Najnowsza odsłona wprowadza wiele świeżych elementów do serii. Fanów serii ucieszy fakt, że mamy tutaj do czynienia z dwoma zupełnie nowymi trybami rozgrywki, o których dowiecie się więcej z dalszych rozdziałów. Wprowadzenie pojazdów zdecydowanie ubarwia rozgrywkę i zwiększa jej dynamikę, a nowe typy broni ją ubogacają. ” - W poradniku znalazły się informacje o fabule, trybach gry, broniach i pojazdach.

Recenzja Anarchy Online: Shadowlands

Redakcja GRYOnline.pl, 1 kwietnia 2004, 12:37

„To już cztery lata odkąd Anarchy Online ujrzała światło dzienne. Przez ten czas mogliśmy cieszyć się ogromnym światem na planecie Rubi-Ka. Jednak gracze domagali się czegoś więcej i w końcu norweska firma FunCom stawiła czoła temu wyzwaniu. Shadowlands, bo tak nazywa się najnowszy dodatek, jest już na rynku od kilku miesięcy i cieszy się dużym powodzeniem wśród społeczności graczy Anarchy Online. Jest on pierwszym "prawdziwym" rozszerzeniem do świata AO. Wcześniejszym "pseudo" dodatkiem miał być "Notum Wars", jednak w porównaniu z Shadowlands był on bardzo ubogi, ja osobiście nazwałbym go raczej "płatnym patchem".” - zapraszamy do zapoznania się z recenzją pierwszego pełnoprawnego rozszerzenia gry MMOcRPG, zatytułowanej Anarchy Online.

Poradnik: Chicago 1930

Redakcja GRYOnline.pl, 31 marca 2004, 16:15

„Autorzy gry przybliżają nam widok Chicago lat 30. W czasie ery prohibicji, wybucha bezlitosna wojna pomiędzy rosnącą w siłę mafią a sformowaną do walki z nią specjalną jednostką policji federalnej. W grze opowiadamy się po jednej ze stron i wykonujemy misje, których akcja ma miejsce w dzielnicach Chicago.” - Przed wami poradnik do strategicznej gry Chicago 1930.

Poradnik: Deus Ex: Invisible War

Redakcja GRYOnline.pl, 26 marca 2004, 19:33

Do poradników dołączył ilustrowany opis przejścia futurystycznej gry akcji Deus Ex: Invisible War. To już druga część sensacyjnych przygód cybernetycznie ulepszonego agenta tajnej organizacji rządowej UNATCO, którego zadaniem jest powstrzymanie bezwzględnych terrorystów na usługach wielkich korporacji. W poradniku znalazły się rozwiązania wszystkich questów z uwzględnieniem zakończenia rozgrywki na cztery możliwe sposoby.

Poradnik: The Sims: Abrakadabra

Redakcja GRYOnline.pl, 23 marca 2004, 19:37

„The Sims: Abrakadabra jest ostatnim dodatkiem jaki ukazał się przed The SIMS 2. Pozwala on naszym bohaterom stać się prawdziwymi magikami poprzez rzucanie zaklęć oraz da im niesamowite moce, dzięki którym, będą mogli zmieniać obiekty lub ludzi.” - To już ostatni poradnik z serii The Sims. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

Poradnik: Schizm II: Kameleon

Redakcja GRYOnline.pl, 19 marca 2004, 20:05

„Schizm”, zarówno jego część pierwsza jak i druga, to gra przygodowa, a raczej, co bliższe będzie prawdy, gra logiczna z elementami przygody... Fabuła ma za zadanie w tym przypadku tylko i wyłącznie wytyczyć nam ścieżkę, którą będziemy podążać, od jednej zagadki do drugiej, a potem do kolejnej...” - Przed wami ilustrowany opis przejścia gry stanowiącej prawdziwe wyzwanie dla szarych komórek.

Poradnik: Świątynia Pierwotnego Zła

Redakcja GRYOnline.pl, 9 marca 2004, 20:14

„Świątynia Pierwotnego Zła (będę ją nazywał również: ToEE) jest tak klasyczną grą fabularną, jak to bodaj możliwe. [...] ToEE jest – jak to się zwykło ujmować – oldschoolowym erpegiem. Nie mogło się zresztą inaczej stać, skoro została ona oparta na znanym, niekomputerowym systemie sprzed blisko 20 lat. Znakiem czasów jest rozbudowana część gry na powierzchni – miasta, misje dyplomatyczne – lecz sercem ToEE pozostaje badanie podziemi i walka z hordami dziwacznych stworzeń.” - oto kompletny poradnik do najnowszego cRPG Świątynia Pierwotnego Zła.

Poradnik: NHL 2004

Redakcja GRYOnline.pl, 3 marca 2004, 18:26

Miłośników znakomitej serii gier sportowych NHL zapraszamy do skorzystania opublikowanego właśnie poradnika do najnowszej edycji NHL 2004. Poradnik, który opracowany został dla najwyższego poziomu trudności, z pewnością pomoże wam odnaleźć się w świecie profesjonalnej amerykańsko-kanadyjskiej ligi hokejowej i sięgnąć po najwyższe zdobycze pucharowe.

Recenzja Batman: Vengeance

Redakcja GRYOnline.pl, 3 marca 2004, 10:51

„Od dłuższego czasu można zauważyć swoisty „boom” na gry oparte na przygodach komiksowego bohatera. Spiderman, Hulk, Thorgal, XIII, Wolverine, czy całej grupy X-Man – zostały one wydane w przeciągu ostatnich kilku miesięcy (nie tylko na PC). Ponieważ sytuacja taka jest jak najbardziej korzystna dla graczy, toteż nie powinni oni narzekać, tym bardziej, że większość tych tytułów (poza Thorgalem, który wypadł mizernie) prezentuje wysoki poziom. Zatem wyczekiwanie na kolejną „elektronizację” (skoro może być ekranizacja, to dlaczego miałoby nie być elektronizacji?) przygód któregoś herosa jest jak najbardziej uzasadnione, tym bardziej kiedy jest nim sam Człowiek-Nietoperz, kultowa postać amerykańskiego komiksu.” – zapraszamy do zapoznania się recenzją gry Batman: Vengeance.

Zapowiedź „Full Spectrum Warrior”

Redakcja GRYOnline.pl, 2 marca 2004, 11:22

„Żołnierz dwudziestego pierwszego wieku musi być gotów do operacji wojskowych w terenie miejskim, czyli: MOUT (Military Operations in Urban Terrain). Oto główne zasady MOUT: zaskoczenie: nawiązywać walkę z wrogiem w taki sposób, na jaki jest on nieprzygotowany; bezpieczeństwo: nigdy nie pozwolić wrogowi zdobyć nieoczekiwanej przewagi; prostota: przygotowywać czytelne, nieskomplikowane plany akcji oraz treściwe rozkazy; prędkość: pozyskiwać teren szybko, w dokładnie obliczony sposób; skuteczność: atakować wroga z miażdżącą siłą. Tylko jeden rodzaj żołnierza jest w stanie podjąć się MOUT. Jest nim wszechstronny wojownik – Full Spectrum Warrior.”

Recenzja Siege of Avalon

Redakcja GRYOnline.pl, 1 marca 2004, 10:06

„W taki oto sposób rozpoczyna się nasze spotkanie z grą Siege of Avalon – produkcją, która w cRPG’owym światku szum robiła już od kilku lat, mimo iż w ostatecznej formie wydana została dopiero w roku ubiegłym. Dlaczego trwało to tak długo? Rzecz tkwiła w pomyśle twórców na dystrybucję gry. Przed pięcioma laty mała firma Digital Tome, ledwie raczkująca na polu produkcji gier komputerowych, postanowiła stworzyć rozbudowany twór role playing. Brak chętnego wydawcy przyniósł decyzję o udostępnieniu gry przez Internet. Idea polegała na rozpropagowaniu tytułu przez oddanie internautom pierwszego z sześciu rozdziałów za darmo. Wszyscy, którym gra przypadła do gustu, mogli ściągnąć z oficjalnego www kolejne epizody.” - zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry Siege of Avalon.

Poradnik: Massive Assault

Redakcja GRYOnline.pl, 27 lutego 2004, 18:56

„Massive Assault należy do takich gier strategicznych, jakie lubię najbardziej. Przede wszystkim jest to strategia turowa, których wielkim fanem jestem, a nie miałem w rękach dobrej turówki już od półtora roku (myślę o „RIM: Battle Planets”). Po drugie „Massive Assault” opiera się na prostych, łatwo i szybko dających się przyswoić zasadach, a mimo to (może wręcz dzięki temu) gwarantuje doskonałą rozrywkę, gdyż stwarza okazje do zaistnienia bardzo różnorodnym sytuacjom taktycznym” - przed wami poradnik do tej znakomitej gry wojennej.

Poradnik: The Sims: Wakacje

Redakcja GRYOnline.pl, 24 lutego 2004, 17:44

„The sims: Wakacje wnosi do życia naszych ulubieńców wyspę wakacyjną wypełnioną przeróżnymi atrakcjami. Będą karuzele, zjeżdżalnie, bałwany ze śniegu, plażowa siatkówka i wiele innych. Spotkają tam innych turystów, nawiążą nowe przyjaźnie, nie zapominając o starych, tym mogą wysłać pocztówkę z pozdrowieniami czy przywieść pamiątkę z urlopu.” - czyli jak zorganizować wypoczynek simom.

Poradnik: The Sims: Randka

Redakcja GRYOnline.pl, 20 lutego 2004, 19:50

”Randka to trzeci dodatek do The Sims. Pozwala on Waszym bohaterom na zmiany w stosunkach towarzyskich, a konkretniej damsko-męskich. Teraz Simy mogą umawiać się na randki, a kiedy będą mieli ochotę się pocałować będą mogli to zrobić na różne sposoby: romantycznie, namiętnie w powietrze czy w policzek. Nie muszą też rozmawiać tylko o zainteresowaniach, tak jak do tej pory, mogą całkiem swobodnie poplotkować na czyjś temat.” - następny poradnik z serii The Sims.

Poradnik: The Sims: Balanga

Redakcja GRYOnline.pl, 17 lutego 2004, 15:59

”Drugim dodatkiem jaki pojawił się po Światowym Życiu, jest The Sims Balanga. To co wnosi nowego do gry to przede wszystkim możliwość organizowania imprez i zapraszania gości. Umożliwią nam to nowo dodane przedmioty, i dekoracje o których między innymi będzie mowa w tym poradniku. No cóż nudne byłoby życie naszych simów gdyby tylko mieli pracować, dlatego właśnie powstał ten dodatek.” - przed wami kolejny poradnik z cyklu The Sims.

Poradnik: Contract J.A.C.K.

Redakcja GRYOnline.pl, 13 lutego 2004, 19:30

”Contract JACK to prosta strzelanka, której głównym bohaterem jest najemny zabójca, nie wysilająca zbytnio szarych komórek. Posiada jednak kilka trudniejszych momentów, w których można się na pewien czas zaciąć. I właśnie z myślą o tych osobach, które będą potrzebowały pomocy powstał ten poradnik. ” - zapraszamy do lektury.

Poradnik: The Sims: Światowe Życie

Redakcja GRYOnline.pl, 10 lutego 2004, 17:40

”Pierwszym oficjalnym dodatkiem, jaki się ukazał do gry The Sims jest Światowe Życie. Zasady funkcjonowania poszczególnych trybów, przedmiotów czy opcji są dokładnie takie same jak w pierwszej części. Jako typowy dodatek nie zmienia on gry, lecz wzbogaca ją o różne elementy.” - O wszystkim dowiecie się z poradnika.

Poradnik: Beyond Good & Evil

Redakcja GRYOnline.pl, 6 lutego 2004, 19:47

Wśród poradników pojawił się szczegółowy opis przejścia przygodowej gry zręcznościowej Beyond Good & Evil. Akcja gry przenosi nas na niezwykłą planetę Hyllis, której niczego niespodziewający się mieszkańcy zaatakowani zostali przez agresywną rasę obcych najeźdźców.

Poradnik: The Sims

Redakcja GRYOnline.pl, 4 lutego 2004, 18:37

”Stworzona przez firmę Maxis THE SIMS to gra która jest symulacją życia rodzinnego. Pozwala nam pokierować losami bohaterów na setki różnych sposobów Możliwość wyboru odpowiedniej ścieżki dla naszych bohaterów jest bardzo duża, zarówno w życiu codziennym jak i w karierze zawodowej. Możemy budować i urządzać dom, tworzyć rodzinę, znajdować dla niej pracę itd. Gra THE SIMS jest bardzo realistyczna i odzwierciedla normalne, codzienne życie każdego człowieka.” - Drugi poradnik do The Sims, tym razem napisany przez kobietę.

Poradnik: Prince of Persia: Piaski Czasu

Redakcja GRYOnline.pl, 29 stycznia 2004, 18:27

Prince of Persia: Piaski Czasu to kolejna, już czwarta, część tej znanej gry platformowo-zręcznościowej. „Piaski Czasu” to gra wykonana w pełnym trójwymiarze, zorientowana na szybką akcję, na którą składa się eksploracja kolejnych poziomów jak i walka.” - W poradniku znajdziecie dokładny opis przejścia wszystkich poziomów oraz wiele rad, dzięki którym zabawa stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza.

Poradnik: NBA Live 2004

Redakcja GRYOnline.pl, 27 stycznia 2004, 21:00

„NBA Live 2004 to kontynuatorka serii, której początki sięgają jeszcze połowy lat ’90 ubiegłego wieku. O ile na konsolach o pozycję lidera tytuł musi walczyć z silną konkurencją, szczególnie ze strony serii „NBA 2k” japońskiego giganta Konami, o tyle na rynku pecetów pozycja „Live” jest stale niezagrożona. Poradnik nie obejmuje opisu zasad gry w koszykówkę. Gdzieniegdzie starałem się jednak nakreślić pewne prawidłowości ligi NBA graczom, którzy dopiero zaczynają swą przygodę z tym magicznym sportem od tej właśnie gry.” - Poradnik do kolejnej odsłony popularnej symulacji sportowej NBA Live 2004.

Pradawny Spisek, Złamany Szyfr, Tajemnicze Morderstwo, Niezapomniana Przygoda – Recenzja Broken Sword: The Sleeping Dragon

Redakcja GRYOnline.pl, 23 stycznia 2004, 15:25

Oskarżyciel: Wysoki Sądzie! Szanowni przysięgli! Staję oto przed Wami w imieniu setek tysięcy, a być może nawet milionów, miłośników gier przygodowych. Tych zwykłych, szarych użytkowników gier komputerowych, których jedynym marzeniem jest, by nikt nie odważył się naruszyć tego, co w ich rozumieniu jest dobre, wspaniałe, doskonałe... Aby nikt nie zmieniał ich gier... Niestety, firma Revolution Software musiała wsadzić kij w mrowisko i poróżnić graczy... I z tego też powodu znaleźliśmy się w tej oto sali... Obrońca: Wysoki Sądzie, pozwolę sobie zaprotestować i określić oskarżenia Szanownego Prokuratora jako zupełnie bezpodstawne. Gra, stworzona przez wspomnianą wcześniej firmę, jest dziełem znakomitym, spełniającym marzenia i oczekiwania milionów graczy na całym świecie, co niezbicie udowodnię w trakcie dalszej rozprawy...

Poradnik: Broken Sword: The Sleeping Dragon

Redakcja GRYOnline.pl, 21 stycznia 2004, 18:43

Do poradników dołączył opis przejścia kolejnej części znanej serii gier przygodowych Broken Sword: The Sleeping Dragon. Tym razem para bohaterów musi przeszkodzić zakonowi templariuszy w uwolnieniu tajemnej mocy „Śpiącego Smoka”, która przed dziesięcioma tysiącami lat niemal unicestwiła ludzkość.

Poradnik: The Lord of the Rings: The Return of the King

Redakcja GRYOnline.pl, 14 stycznia 2004, 18:24

”EA wydała w teorii drugą i ostatnią część gry na podstawie ekranizacji kultowej powieści J.R.R. Tolkiena „Władca Pierścieni”. Błyskotliwi orientują się zapewne, iż powinna to być trzecia część tejże gry. Cóż mogę powiedzieć… EA wcale się tym nie przejmowała i zmieściła „trzy” w „dwóch”…„ - Przed wami poradnik do The Lord of the Rings: The Return of the King.

Poradnik: Pro Evolution Soccer 3

Redakcja GRYOnline.pl, 9 stycznia 2004, 19:32

„Nastała chwila, w której chcielibyśmy zagrać w PES3. Niestety, pierwszy mecz wyszedł blado - 0:5. Jak tu się strzela, jak się robi zwody, jak tu coś ustawić? ... Nie wiesz?” - zapraszamy do skorzystania z poradnika do doskonałej futbolówki Pro Evolution Soccer 3.

Poradnik: XIII

Redakcja GRYOnline.pl, 7 stycznia 2004, 16:04

”Gra dopracowana w najmniejszych szczegółach, konsekwentnie realizująca autorską wizję animowanego komiksu. Na ostatni guzik zapięte grafika i dźwięk. Wciągająca fabuła - przeniesiona z uznanego wszak komiksu Van Hamme'a, któremu rodzimi czytelnicy winni składać (składają!) pokłony za serię o Thorgalu. Wycyzelowana grywalność. Jeśli można mieć do tej gry jakikolwiek zarzut to ten tylko, że tryb gry dla pojedynczego gracza jest absolutnie liniowy. Gracze lubią mieć wybór. Ale umówmy się: któż postawi taki zarzut adaptacji, której podstawową zaletą jest wierność oraz precyzyjna reżyseria zdarzeń?„ - O czym te peany? Oczywiście chodzi o „XIII”, do której właśnie opublikowaliśmy solucję.

Poradnik: FIFA Football 2004

Redakcja GRYOnline.pl, 5 stycznia 2004, 20:16

„To, że ten poradnik jest nieco inny niż poprzednie, spowodowane jest szeregiem zmian, które zostały wprowadzone do nowej edycji Fifa Football. Materiał ma pomóc Wam w opanowaniu nowych elementów gry, czyli trybu kariery oraz systemu Off the Ball - kontrola zawodnika bez piłki. [...] Reszta to tylko wspomnienie pokrótce najważniejszych informacji znanych już z poprzednich części gry. Przedstawiłem je jednak tak, aby zarówno gracze zaawansowani, jak i początkujący znaleźli to, czego szukają.” - poradnik do FIFA Football 2004, czyli bramki są dwie a piłka jedna...

Zapowiedź Evil Genius

Redakcja GRYOnline.pl, 30 grudnia 2003, 12:52

„Jest w czym wybierać, bo jak na szaleńca przystało, przyjdą nam do głowy pomysły, by ukraść Mona Lizę, zmniejszyć Wieżę Eiffla, porwać gwiazdę muzyczną czy też zabić prezydenta Związku Radzieckiego i zastąpić go sobowtórem-robotem. Każdy sukces umocni naszą pozycje jako geniusza zła, dzięki czemu będziemy mogli z większą skutecznością szantażować rządy wybranych państw czy też skupiać wokół siebie grupę lepszych współpracowników, pomagających nam stworzyć superbroń, gwarantującą dominacje nad światem!” – zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią gry strategicznej Evil Genius, kolejną produkcją zespołu Elixir Studios znanego ze stworzenia ambitnej gry pt. Republic: The Revolution.

Poradnik: Call of Duty

Redakcja GRYOnline.pl, 30 grudnia 2003, 10:57

„Call of Duty wydaje się być godnym pretendentem do miana jednej z najbardziej widowiskowych i zrealizowanych w konwencji dobrego filmu sensacyjnego, grą akcji, określaną trzema znanymi wszem i wobec literami – fps (first person shooter). Ta wciągająca produkcja czerpiąca pełnymi garściami z hitów pokroju „Wróg u bram”, pozwalając sprawdzić się w roli żołnierza wysłanego do walki w czasie II wojny światowej. I trzeba przyznać, że odróżnia się od podobnych jej tytułów niemalże doskonałą grywalnością." - opis przejścia wojennej gry akcji Call of Duty przeznaczony dla tych, którzy chcą pokonać grę na możliwie najwyższym poziomie trudności.

Poradnik: Star Wars: Knights of the Old Republic

Redakcja GRYOnline.pl, 29 grudnia 2003, 11:39

„Akcja gry Star Wars Knights of the Old Republic rozgrywa się na 4000 lat przed wydarzeniami znanymi nam z serii filmów Gwiezdne Wojny. W galaktyce targanej konfliktami narasta kolejna faza odwiecznej wojny pomiędzy Rycerzami Jedi a Stihami. Rozpoczynasz grę jako rekrut, szeregowy członek załogi statku Endar Spire.” - poradnik do jednej najciekawszych gier 2003 roku przeznaczony zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących miłośników gier cRPG.

Poradnik: Silent Hill 3

Redakcja GRYOnline.pl, 18 grudnia 2003, 18:53

„Jako że nie mam w zwyczaju psuć zabawy płynącej z odkrywania fabuły starałem się ograniczać do podawania suchych faktów; oczywiście najważniejsze momenty zostały opisane, nie zawarłem natomiast dokładnych opisów tego co się stało, najlepiej jest to poznać samemu. Solucja została przygotowana w taki sposób, aby poznać możliwie jak najwięcej sekretów gry.” - obszerna solucja do trzeciej części znakomitego thrillera Silent Hill 3, którego akcja rozgrywa się w alternatywnej i niezwykle niebezpiecznej rzeczywistości.

Numer 13/2003 Magazynu GRY już dostępny

Redakcja GRYOnline.pl, 12 grudnia 2003, 21:06

Klubowiczów MayClub, posiadaczy abonamentów GOLMAX oraz użytkowników NUMERNET zapraszamy do zapoznania się z najnowszym, trzynastym numerem dwutygodnika GRY: Magazyn Profesjonalnego Gracza.

Poradnik: Tropico 2: Zatoka Piratów

Redakcja GRYOnline.pl, 9 grudnia 2003, 18:40

„Har, har, har! Witajcie szczury lądowe! Słyszałem wieści, że chcecie zostać piratami! I to nie takimi, co to handlują na bazarze płytami, ale krwawymi korsarzami rabującymi kosztowności i gwałcącymi białogłowy! Dobrze się składa, bo ja również postanowiłem zostać piratem. I mam nadzieję, że poniższe zapiski pochodzące z mojego dziennika pokładowego pomogą wam szczęśliwie zakończyć każdą misję i zdobyć w niej złoty medal! No to napijmy się rumu, a później do dzieła! Har, Har, Har!” - solucja Tropico 2, czyli zapiski korsarza.

Poradnik: Freedom Fighters

Redakcja GRYOnline.pl, 5 grudnia 2003, 16:35

Poradnik do taktycznej gry akcji Freedom Fighters, w której zostajemy przywódcą podziemnego ruchu oporu przeciwko sowieckiej inwazji na USA. Poradnik zawiera opis przejścia gry na jeden z możliwych sposobów, a także informacje jak kierować oddziałem, jaką broń mamy do dyspozycji i którą powinniśmy preferować, czy też jak odczytywać symbole na mapie.

Poradnik: Skoki Narciarskie 2004

Redakcja GRYOnline.pl, 3 grudnia 2003, 17:25

Poradnik do najnowszej gry sportowej ukazującej kulisy jednego z najbardziej popularnych sportów w naszym kraju – skoków narciarskich. Stworzony z myślą o początkujących graczach jest opisem wszystkich zasad oraz zebraniem ważniejszych rad w jedną, spójną całość.

Poradnik: Runaway: A Road Adventure

Redakcja GRYOnline.pl, 2 grudnia 2003, 19:11

„Cześć. Opowiem Wam, co mi się przydarzyło parę tygodni temu... ale zaraz, najpierw wypadałoby się przedstawić. Nazywam się Brian, Brian Brisco. Urodziłem się w Nowym Yorku. Nieco później skończyłem z wyróżnieniem fizykę na Uniwersytecie Columbia, i zaraz po obronie ubiegałem się o miejsce doktoranta na różnych uczelniach. Otrzymałem propozycję z Berkeley. Spakowałem się, pożegnałem z rodzicami, siostrą i psem, i ruszyłem do Kalifornii.” - Opis przejścia gry Runaway: A Road Adventure, utrzymanej w klasycznym stylu przygodówki, której główny bohater spotyka swoją femme fatale imieniem Gina, co całkowicie odmienia jego dalsze życie.

Poradnik: UFO: Kolejne Starcie

Redakcja GRYOnline.pl, 28 listopada 2003, 10:53

Strategia turowa UFO: Aftermath (Kolejne Starcie) - godny następca słynnej serii X-COM, doczekała się poradnika wyjaśniającego najważniejsze aspekty rozgrywki, takie jak budowa i rozwój baz, postęp techniczny, przejmowanie i asymilowanie technologii obcych, uzbrojenie czy taktyka walki w zależności od terenu. Poradnik zawiera również pełną listę sprzętu i uzbrojenia, w jakie można wyposażyć żołnierzy.

Poradnik: Max Payne 2: The Fall of Max Payne

Redakcja GRYOnline.pl, 25 listopada 2003, 17:33

Opis przejścia niesamowitej gry akcji Max Payne 2: The Fall of Max Payne, będącej kontynuacją hitu sprzed lat. Jako glina, który stracił rodzinę musisz rozwiązać kolejną sprawę, a wszystko rozgrywa się w tempie dobrego filmu sensacyjnego. Poradnik zawiera wszelkie możliwe do odnalezienia sekrety, a także kompletny opis uzbrojenia oraz przedmiotów, co bardzo przyda się również podczas zabawy na najwyższym poziomie trudności.

Numer 12/2003 Magazynu GRY już dostępny

Redakcja GRYOnline.pl, 21 listopada 2003, 19:20

Klubowiczów MayClub, posiadaczy abonamentów GOLMAX użytkowników NUMERNET oraz osoby które zarejestrowały już swój egzemplarz Wielkiej Encyklopedii GIER 2004 zapraszamy do zapoznania się z najnowszym, dwunastym numerem magazynu elektronicznego GRY: Magazyn Profesjonalnego Gracza.

Poradnik: Piraci z Karaibów

Redakcja GRYOnline.pl, 20 listopada 2003, 14:25

Nasz kolejny poradnik to ilustrowany opis przejścia przygodowej gry akcji Piraci z Karaibów. Na początku poznacie wszelkie aspekty pirackiego rzemiosła, takie jak walka na morzu i na lądzie, przeprowadzanie abordażu, zdobywanie fortów czy nawet prozaiczne zarabianie pieniędzy za przewożenie towarów, eskortowanie statków oraz wykonywanie questów. Dalej zaś czeka już tylko przygoda...

Poradnik: Lionheart: Legacy of the Crusader

Redakcja GRYOnline.pl, 17 listopada 2003, 17:52

Na naszych stronach pojawił się kolejny poradnik do gry cRPG, jaką jest Lionheart: Legacy of the Crusader. Ponieważ gra podzielona jest na dwie części, w dwóch częściach jest także poradnik. Pierwsza opisuje fabularną stronę gry, tj. Barcelonę i otaczające ją lasy, natomiast druga liniową część gry, gdzie lokacje przechodzi się po kolei.

Recenzja CSI:Crime Scene Investigation.

Redakcja GRYOnline.pl, 14 listopada 2003, 13:24

„Serial wyświetlany jest prawie w całej Europie i wszędzie święci tryumfy. Trudno więc dziwić się, że tą produkcją zainteresowały się również firmy wydające gry komputerowe. Wszak obecnie nikogo nie wzrusza już fakt, że wraz z premierą filmu wydawany jest zaraz jego wieloodcinkowy odpowiednik telewizyjny oraz gra komputerowa, i to zazwyczaj w wielu wersjach, na różne platformy. Dlatego też kwestią czasu było, by na sklepowych półkach zawitała gra przygodowa „CSI:Crime Scene Investigation” przygotowana pod światłym przywództwem Ubi Soft przez mało, prawdę powiedziawszy, znaną firmę 369 Interactive” – Jaki poziom reprezentuje wspomniana tu produkcja? Czy jest równie dobra jak serial? Czy warto się nią zainteresować? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w Recenzji CSI:Crime Scene Investigation przygotowanej przez Voida, prawdziwego eksperta w dziedzinie gier przygodowych.