Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2009, 19:47

autor: Elrond

Możliwość zmiany frakcji w World of Warcraft już dostępna

Blizzard nie ustaje w „bombardowaniu” graczy World of Warcraft kolejnymi nowinkami. Co prawda marka to już wyrobiona, jednak nie zaszkodzi od czasu do czasu dać graczom do zrozumienia, że jeszcze nie wszystko widzieli, a czasem nawet ich czymś zaskoczyć. Po niedawnej zapowiedzi kolejnego dodatku do tej jakże popularnej gry MMORPG, Blizzard poinformował o wdrażaniu możliwości zmiany frakcji.

Blizzard nie ustaje w „bombardowaniu” graczy World of Warcraft kolejnymi nowinkami. Co prawda marka to już wyrobiona, jednak nie zaszkodzi od czasu do czasu dać graczom do zrozumienia, że jeszcze nie wszystko widzieli, a czasem nawet ich czymś zaskoczyć. Po niedawnej zapowiedzi kolejnego dodatku do tej jakże popularnej gry MMORPG, Blizzard poinformował o wdrażaniu możliwości zmiany frakcji. Na razie opcja ta dostępna jest tylko na serwerach amerykańskich. W Europie pojawi się z pewnością w przeciągu kilku następnych miesięcy.

Dzięki takiemu zabiegowi, jeśli znudziła się Wam rozgrywka po stronie Hordy czy Sojuszu, wystarczy kliknąć przycisk zmiany, postępować według pojawiających się w kolejnych krokach wskazówkach i gotowe. No, może nie tak szybko – Blizzard nie jest w końcu organizacją charytatywną i za taki kaprys liczyć sobie będzie 30 USD plus podatek. Jakby nie patrzeć suma ta jest całkiem niemała – ok. 87 zł licząc po dzisiejszym kursie dolara, tak więc warto się dobrze zastanowić przed takim krokiem.

A co zapewniają twórcy WoWa po zmianie frakcji? Przede wszystkim możliwość zmiany imienia postaci oraz jej personalizacji, a także wybór dowolnej rasy, pod warunkiem, iż jest ona dostępna dla danej klasy. Obecnie nie wiadomo jednak, czy będzie można wybrać rasy/klasy obecne w dodatku Cataclysm – przedstawiciele Blizzarda mają przedstawić dotyczące tego szczegóły już niedługo. Jeśli chodzi o ekwipunek, przedmioty, wierzchowce, zwierzęta czy osiągnięcia i tytuły, to te, które nie są związane z frakcją pozostaną bez zmian, natomiast specyficzne dla danej frakcji zostaną odpowiednio przetransformowane na swoje odpowiedniki. Zadania aktywne w momencie zmiany zostaną anulowane, natomiast przedmioty z nimi związane – usunięte. Dodatkowo po zmianie gracz nie będzie związany z żadną Gildią ani Areną (z tym wiąże się ograniczenie – Mistrz Gildii nie może zmienić frakcji), a sama postać trafi do stolicy docelowej strony konfliktu. Więcej informacji znajdziecie w oficjalnym FAQ na stronie supportu Blizzarda.

Jak można się domyślać, możliwa jest także kolejna zmiana, czyli powrót do wyjściowej frakcji. Przyjemność ta jednakże kosztuje kolejne 30 USD i dostępna jest dopiero po 60 dniach od poprzedniej.