Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2024, 11:45

MMO w świecie League of Legends przechodzi duże zmiany. Deweloperzy „zamilkną” na długie lata

Twórcy MMO w świecie League of Legends zaszyją się na kolejne kilka lat, nim będą mogli wreszcie powiedzieć coś więcej na temat gry.

Źródło fot. Riot Games.
i

Zapowiedziane ponad 3 lata temu MMO w świecie League of Legends idzie w odstawkę – przynajmniej na jakiś czas. Studio Riot Games zdecydowało się „zresetować” produkcję, za którą będzie odpowiadał nowy producent wykonawczy. Pieczę nad projektem przejął bowiem Fabrice Condominas, niegdyś pracujący w studiu BioWare i firmie Electronic Arts.

Informację przekazał Marc Merrill, współzałożyciel Riot Games. Wytłumaczył, że po wielu dyskusjach zespół zdecydował się zacząć prace de facto od nowa, bo fani nie chcą kolejnego takiego samego MMO, tyle że „pomalowanego” na kolory świata Runeterry (w którym osadzona jest fabuła League of Legends). Tymczasem pierwotna wizja twórców była zbyt podobna do tej znanej z tytułów już obecnych na rynku.

Dlatego podjęto trudną decyzję o „restarcie”. To oznacza też, że na jakiś czas – najpewniej na kilka lat – twórcy zaszyją się i w efekcie nie usłyszymy żadnych wieści na temat projektu. Merrill podkreślił, że „brak wieści to dobre wieści” (zapewne nawiązując tu do Serii niefortunnych zdarzeń Daniela Handlera) i podziękował fanom za dotychczasową cierpliwość (via serwis X).

MMO w świecie Runeterry to jeden z wielu tytułów, w które Riot Games zainwestowało w celu rozbudowania marki League of Legends. Przy tak wielkiej ich liczbie trudno się dziwić, że przynajmniej jeden z tych projektów okazał się problematyczny w produkcji. Zresztą sami twórcy mówili, że zapowiedź gry pod koniec 2020 roku była niejako przedwczesna.

Wypada mieć nadzieję, że „restart” przyniesie pożądany skutek i otrzymamy takie MMO, o jakim marzą tak twórcy, jak i fani. Na razie w drodze jest bijatyka 2XKO (dawniej znana jako Project L) oraz Project F (hack’n’slash), aczkolwiek o drugim z tych projektów również nie słyszeliśmy od wielu lat.

Niemniej mogło być gorzej. Na początku roku Riot Games dołączyło do fali zwolnień w branży gier i zapowiedziało m.in. zmianę podejścia do tworzenia gier oraz zakończenie inicjatywy Riot Forge.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej