Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2020, 10:19

autor: Bartosz Świątek

Riot Games pracuje nad MMO w świecie League of Legends

Greg Street ze studia Riot Games poinformował na Twitterze, że firma pracuje nad grą MMO osadzoną w świecie League of Legends. Fani od dłuższego czasu prosili o taką produkcję.

W SKRÓCIE:

  1. Riot Games pracuje nad grą MMO w świecie League of Legends;
  2. społeczność od lat doprasza się o podobny tytuł;
  3. na razie nie mamy żadnych konkretów na temat omawianej produkcji.

Wygląda na to, że studio Riot Games pracuje nad grą MMO osadzoną w uniwersum znanym z League of Legends. Informacja pojawiła się na Twitterze we wpisach Grega Streeta – wiceprezesa wspomnianej firmy ds. marek i rozrywki.

Riot Games pracuje nad MMO w świecie League of Legends - ilustracja #1
Riot Games pracuje nad MMO w świecie League of Legends - ilustracja #2
Tweety Grega Streeta.

Mam wieści!

W ostatnim czasie pracowałem w Riot nad rozwojem uniwersum League, którego będziemy potrzebowali!

Bo nadszedł czas. Moje nowe zadanie to rozpoczęcie prac nad dużą (niektórzy mogli by powiedzieć „masywną”) grą, o którą wielu z was, i wielu deweloperów Riot, nas prosiło – czytamy w pierwszym tweecie.

Powiedz… czy to MMO? Czy będę mogła wybrać ubrania i fryzurę swojej waifu? – pyta Richelle.

Tak, to MMO – odpowiedział Greg Street w kolejnym wpisie.

Warto w tym miejscu odnotować, że gra MMO jest rzeczą, o którą fani LoL prosili od dawna. Na razie nie mamy praktycznie żadnych informacji na temat powstającego tytułu, choć niewykluczone, że chodzi o hack’n’slasha, którego zapowiedziano ponad rok temu – w końcu produkcja ta miała pozwolić graczom na „podróżowanie po świecie Runeterry ze swoimi przyjaciółmi”. Na premierę gry prawdopodobnie przyjdzie nam poczekać dłuższą chwilę – w zeszłym roku szef omawianej firmy, Marc Merrill, stwierdził, że projekt tego typu wymaga ogromu pracy.

Chętnie bym zrobił MMO, ale by kontrolować oczekiwania muszę dodać, że gdybyśmy chcieli stworzyć coś takiego, to nie byłoby to możliwe w najbliższym czasie – powiedział prezes Riot Games w rozmowie z youtuberem Travisem Gaffordem.

Pozostaje nam tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne doniesienia, poczynając od tytułu i platform docelowych.

  1. Teamfight Tactics – poradnik
  2. League of Legends – strona oficjalna