Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2018, 10:15

Minecraft - sprzedaż przekroczyła 144 mln egzemplarzy

Minecraft bije kolejne rekordy. Sprzedaż gry przekroczyła 144 miliony egzemplarzy, a w zeszłym miesiącu w produkcję zagrało ponad 74 mln osób.

Popularność Minecrafta cały czas się rozkręca. - Minecraft - sprzedaż przekroczyła 144 mln egzemplarzy - wiadomość - 2018-01-21
Popularność Minecrafta cały czas się rozkręca.

Helen Chiang z firmy Microsoft udzieliła ciekawego wywiadu serwisowi Popsugar. Zdradziła w nim, że sprzedaż gry Minecraft przekroczyła 144 mln egzemplarzy. Co więcej, produkcja jest popularniejsza niż kiedykolwiek. W grudniu zagrało w nią bowiem 74 mln osób, co stanowi rekord w przypadku tego tytułu.

Dla porównania przypomnijmy, że w lutym zeszłego roku donosiliśmy, że gra znalazła 122 mln nabywców. Jej średnie tempo sprzedaży wynosi więc około 2 mln egzemplarzy na miesiąc i w ciągu ostatnich jedenastu miesięcy przyśpieszyło. W osiągnięciu kolejnego rekordu grze bez wątpienia pomogło wydanie w maju zeszłego roku wersji na konsolę Nintendo Switch.

Autorzy cały czas pracują nad dalszym rozwojem Minecrafta. Obejmie to m.in. nadchodzącą aktualizację nazwaną Aquatic, która wprowadzi sporo nowej zawartości i dodatkowych opcji związanych z oceanami. Fani czekają również na DLC Super Duper Graphics Pack, mające mocno ulepszyć oprawę graficzną.

Minecraft jest obecnie bardziej popularny niż kiedykolwiek w przeszłości i nie zanosi się, aby ten trend wzrostowy miał się zatrzymać. Gdy w 2014 roku firma Microsoft wykupiła odpowiedzialne za tę grę studio Mojang, nie wszyscy analitycy uważali, że zespół i marka warte są 2,5 mld dolarów. Te obawy były jak widać bezpodstawne i ostatecznie zakup ten okazał się jedną z najlepszych decyzji korporacji w ostatnich latach.

Przypomnijmy, że pełna wersja gry zadebiutowała na PC w listopadzie 2011 roku, ponad dwa lata po premierze pierwszej edycji testowej. Również w 2011 r. doczekaliśmy się wydań mobilnych na systemy iOS i Android. W 2012 roku do zabawy dołączyli posiadacze Xboksów 360, a w 2013 użytkownicy PlayStation 4. Kolejny rok przyniósł debiuty na Xboksie One, PlayStation Vita, PlayStation 4 i Windows Phone. W 2015 r. ukazała się wersja na Windows 10 i Wii U, a w 2016 roku na Apple TV i Amazon Fire TV. Natomiast w minionym roku do sprzedaży trafiły edycje na Nintendo Switch i Nintendo 3DS.

  1. Oficjalna strona gry