Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2010, 14:51

autor: Elrond

Metro 2033 z pełnym wsparciem pakietu Steamworks

Jak poinformowali przedstawiciele Valve oraz THQ, w wyniku podpisanego porozumienia, najnowsze dzieło ukraińskiej firmy deweloperskiej 4A Games, postapokaliptyczna gra akcji – Metro 2033, korzystać będzie z dobrodziejstw platformy Steamworks. Dzięki takiemu posunięciu, osoby, które zakupią tę grę będą mogły liczyć na automatyczne uaktualnienia czy dostęp do materiałów dodatkowych.

Jak poinformowali przedstawiciele Valve oraz THQ, w wyniku podpisanego porozumienia, najnowsze dzieło ukraińskiej firmy deweloperskiej 4A Games, postapokaliptyczna gra akcji – Metro 2033, korzystać będzie z dobrodziejstw platformy Steamworks. Dzięki takiemu posunięciu, gracze, którzy zakupią tę wersję będą mogli liczyć na automatyczne uaktualnienia, dostęp do materiałów dodatkowych oraz zdobywanie osiągnięć. Minusem jest wymóg posiadania klienta Steam oraz aktywacji gry online poprzez tę usługę.

Metro 2033 z pełnym wsparciem pakietu Steamworks - ilustracja #1

Podobne rozwiązanie zastosowała m.in. firma Creative Assembly w przypadku Empire: Total War, a całkiem niedawno Activision i jego Call of Duty: Modern Warfare 2. Pytanie tylko, czy jakość rozgrywki oraz wszelkie benefity związane z tą ofertą zrekompensują graczom konieczność instalowania dodatkowego oprogramowania i aktywowania gry przez sieć? Oczywiście, w porównaniu z pomysłem Ubisoftu – wymogiem ciągłego dostępu do sieci, i tak jest to niewielka cena za grę w ulubiony tytuł, jednak pewien niesmak pozostaje.

Metro 2033 z pełnym wsparciem pakietu Steamworks - ilustracja #2

Przypomnijmy, iż fabuła Metro 2033 oparta została na prozie Dmitrija Głuchowskiego, sama zaś gra łączy w sobie elementy akcji, survival horroru oraz RPG. Gracz wciela się w młodzieńca imieniem Artiom urodzonego po wielkim kataklizmie, który zamienił powierzchnię Ziemi w toksyczne, zabójcze pustkowia. Wychowany w podziemiach moskiewskiego metra, które stało się swego rodzaju ochroną przed światem zewnętrznym, Artiom musi stawić czoła niebezpieczeństwu czyhającemu na odradzającą się cywilizację.

Metro 2033 z pełnym wsparciem pakietu Steamworks - ilustracja #3

Metro 2033 można już zamówić na platformie Steam w przedsprzedaży – cena to 49,99 euro (ok. 200 zł). Gracze, którzy zdecydują się na zakup przedpremierowy, otrzymają dodatkowo grę Red Faction: Guerrilla. Dzieło programistów z 4A Games ukaże się na rynku 16 marca.

Metro 2033 z pełnym wsparciem pakietu Steamworks - ilustracja #4