Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2014, 09:10

Metro 2033 za darmo na Humble Store

Sklep internetowy Humble Store obchodzi swoje pierwsze urodziny. Zamiast jednak oczekiwać prezentów, do końca dnia rozdaje Metro 2033. Za darmo.

Metro 2033 za darmo na Humble Store - ilustracja #1

Stworzone przez 4A Games i wydane 16 marca 2010 roku przez nieistniejące już THQ Metro 2033, choć nie było wielkim hitem, zostało ciepło przyjęte przez graczy i recenzentów (średnia ocen oscylująca w okolicy 80%, recenzent www.gry-online.pl przynał 7/10). Jeśli ktoś nie miał dotąd okazji, by zapoznać się z tym tytułem, to Humble Store do końca dnia (do 19:00 czasu polskiego) oferuje za darmo cyfrową wersję tej gry.

Nie jest to pierwsza promocja tego typu związana z Metro 2033 – już dwa lata temu THQ rozdawało klucze do pobrania gry z okazji zbliżającej się premiery Metro: Last Light. Tym razem promocja związana jest z samym sklepem, który obchodzi rocznicę działalności. Aby zyskać dostęp do gry, wystarczyć podać na stronie promocji mail, na który ma zostać wysłany klucz Steam.

Metro 2033 za darmo na Humble Store - ilustracja #2

Powieści i gry z cyklu Metro przenoszą nas w postapkaliptyczną przyszłość, w której po wojnie nuklearnej niedobitki ludzkości próbują przeżyć w ruinach moskiewskiego metra (choć powieści innych autorów przenoszą nas także do odmiennych części Rosji, a akcja polskiej Dzielnicy obiecanej rozgrywa się w okolicach Krakowa i Nowej Huty). Sama gra to miks FPSa i RPG z domieszką survival horroru, w którym sterowany przez nas Artyom przejdzie drogę od chłopca na posyłki do bohatera, mającego ocalić całą podziemną społeczność.