Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2004, 11:33

Metal Gear Solid 3: Snake Eater w sklepach

Amerykański oddział koncernu Konami poinformował w dniu wczorajszym, że długo oczekiwana, najnowsza odsłona kultowej serii Metal Gear Solid trafiła na półki sklepowe w Stanach Zjednoczonych.

Amerykański oddział koncernu Konami poinformował w dniu wczorajszym, że długo oczekiwana, najnowsza odsłona kultowej serii Metal Gear Solid trafiła na półki sklepowe w Stanach Zjednoczonych.

Metal Gear Solid 3: Snake Eater to trzecia część, najpopularniejszego na konsolę Sony PlayStation 2, cyklu skradanek (gier akcji typu "stealth"). Fabuła omawianej produkcji przenosi graczy do Związku Radzieckiego w 1967 roku, gdzie - jako doświadczony żołnierz oddziałów specjalnych, noszący kryptonim Snake - muszą przechwycić nowy, odkryty niedawno rodzaj broni, pozwalający na przenoszenie ładunku nuklearnego. Oczywiście jest to tylko zarys wątku fabularnego, gdyż w grze pełno jest odwołań do poprzednich części (twórcy postanowili wyjaśnić część nurtujących miłośników Snake'a kwestii).

Po raz pierwszy w historii serii, zdecydowano się przenieść akcję z otoczenia industrialnego na dżunglę. Snake ukrywa się za drzewami, czołga się w gęstej trawie, nurkuje w rzekach/stawach, potrafi również wejść na drzewo i zwisać z jego gałęzi (i/lub stamtąd prowadzić efektywny ostrzał wroga). Ponadto, programiści z firmy Konami zadbali o nowy system walki wręcz (combo pistolet + nóż sprawdza się bardzo dobrze, nawet podczas bijatyki z kilkoma rywalami naraz), usprawniono także sposób poruszania się z przeciwnikiem, wykorzystywanym jako tzw. "żywą tarczę".

Jason Enos, przedstawiciel amerykańskiego oddziału Konami, nie ukrywa, że Snake Eater to w tej chwili najlepsza odsłona serii Metal Gear Solid. Gra nie tylko zawiera wszystkie elementy, które dotąd stanowiły o popularności tego typu programów, ale wprowadza mnóstwo nowych dla Metal Gear Solid elementów, jak np. system walki wręcz CQC, możliwość zdobywania pożywienia i stosowania kamuflażu.

Więcej informacji na temat Metal Gear Soild 3: Snake Eater znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier.