Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 listopada 2004

Metal Gear Solid 3 z gwiazdorską obsadą
Metal Gear Solid 3 z gwiazdorską obsadą

Speed, 6 listopada 2004, 19:23

Przedstawiciele koncernu Konami, pracującego w pocie czoła nad najnowszą odsłoną Metal Gear Solid, postanowili odsłonić kolejne ciekawostki związane z fazą developingu. Okazuje się, że w procesie produkcyjnym MGS 3 udział wzięły znane osobistości rodem z Hollywood. David Hayter zgodził się użyczyć głosu, Harry Gregson-Williams skomponował ścieżkę dźwiękową, natomiast Kyle Cooper stworzył intro.

Half-Life 2 - kopia zapasowa dla każdego użytkownika systemu Steam

Speed, 6 listopada 2004, 13:00

Dwoje pracowników Valve Software, Doug Lombardi oraz Taylor Herman na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego zdradzili pewną ciekawostkę. Każdy posiadacz długo oczekiwanej gry Half-Life 2, który nabędzie ją poprzez system Steam, będzie mógł wykonać jedną kopię zapasową programu na CD bądź też DVD.

O dacie wydania Half-Life 2 słów kilka (ponownie)

Elrond, 6 listopada 2004, 12:31

Przeglądając przez kilka ostatnich tygodni serwisy branżowe, zauważyłem, że Half-Life 2 jest prawdopodobnie tytułem wzbudzającym u graczy najwięcej emocji. No dosłownie, wszędzie pełno większych lub mniejszych wzmianek o tej grze - czuję się jak w dowcipie – „Aż boję się lodówkę otworzyć”. Atmosferę podsyca dodatkowo firma Valve, informując, a to o ilości zamówionych egzemplarzy (marne wyniki „pudełkowej” wersji), a to o braku instrukcji czy wreszcie o samej dacie wydania.

Europejskie beta testy EverQuest II zakończone, premiera już za dwa dni
Europejskie beta testy EverQuest II zakończone, premiera już za dwa dni

Speed, 6 listopada 2004, 12:09

Korporacja Sony Online Entertainment poinformowała o zakończeniu europejskich beta testów długo oczekiwanej gry MMOcRPG, EverQuest II. Producenci są bardzo zadowoleni z wyników testów i jednocześnie podekscytowani faktem, że już za dwa dni, czyli 8 listopada tysiące użytkowników rozpocznie pasjonującą rozgrywkę w pełnej wersji programu.

Złote dżojstiki rozdane

Elrond, 6 listopada 2004, 11:33

Golden Joystick Awards to najbardziej prestiżowa i najstarsza tego typu impreza organizowana przez brytyjskie środowisko rozrywki elektronicznej. Tegoroczne rozdanie nagród miało miejsce wczoraj w Londynie a dziś spieszymy poinformować Was o zwycięzcach poszczególnych kategorii. W głosowaniu na najlepsze gry i sprzęt okresu 2003.11.14 - 2004.10.28 wzięła udział rekordowa liczba, ponad 200000 użytkowników.

SDK do Source dostępny

Elrond, 6 listopada 2004, 11:31

Informacja ta jest dobrą wiadomością dla twórców wszelkich modyfikacji, w tym przypadku Couter Strike Source. Otóż firma Valve udostępniła poprzez Steam, Software Development Kit (w skrócie SDK), czyli zestaw narzędzi developerskich, dzięki którym można tworzyć mody do CS Source. Jest to swego rodzaju prekursor pełnego SDK do Half-Life 2, które zostanie opublikowane niedługo po wydaniu gry.

Od pierwszych Wormsów po Worms: Oblężenie - cz.2
Od pierwszych Wormsów po Worms: Oblężenie - cz.2

Krystian Smoszna, 6 listopada 2004, 10:53

Wczorajsza, polska premiera Worms: Oblężenie jest doskonałą okazją do tego, aby spojrzeć w przeszłość i zobaczyć jak najsłynniejsza seria gier o robakach kształtowała się przez ostatnie dziesięć lat. Wczoraj przedstawiliśmy kulisy powstania pierwszej odsłony programu. Dzisiaj zobaczymy, co ciekawego firma Team 17 przygotowała w dodatku oraz wersji reżyserskiej.