Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 listopada 2004

The Billboard Digital Entertainment Awards rozdane

Speed, 9 listopada 2004, 19:33

W ostatnich dniach, dokładnie 5 listopada, w Los Angeles rozdano prestiżowe nagrody „The Billboard Digital Entertainment Awards”. Przyznawane są one firmom z branży ogólnie pojętej rozrywki (film i telewizja, muzyka oraz gry). W kategorii „Najlepsza gra na PC/konsole” zwyciężyła produkcja koreańskiego koncernu NCSoft, pt. City of Heroes.

Capcom dementuje: Resident Evil 4 nie dla posiadaczy Xboxa
Capcom dementuje: Resident Evil 4 nie dla posiadaczy Xboxa

Speed, 9 listopada 2004, 18:35

Dwa dni temu mieliśmy przyjemność zakomunikować Szanownych Czytelników o wieści bardzo pozytywnej. Jak sugerowały zagraniczne serwisy branżowe, najnowszy survival horror koncernu Capcom, Resident Evil 4 poza konsolą Nintendo GameCube oraz Sony Playstation 2 ukazać miał się również na Xboxa. Dziś jednak informacje tę oficjalnie zdementowano.

EverQuest II za Wielką Wodą już w sprzedaży
EverQuest II za Wielką Wodą już w sprzedaży

Speed, 9 listopada 2004, 17:52

Dnia wczorajszego druga cześć gry firmy Sony Computer Entertainment, jednego z najpopularniejszych MMOcRPG – EverQuest II wylądowała na sklepowych półkach. Póki co mowa tu jedynie o Północnej Ameryce, bowiem w Europie produkt ten pojawi się za dwa dni, czyli 11 listopada.

Od pierwszych Wormsów po Worms: Oblężenie - cz.5
Od pierwszych Wormsów po Worms: Oblężenie - cz.5

Krystian Smoszna, 9 listopada 2004, 17:07

Polska premiera Worms: Oblężenie jest doskonałą okazją do tego, aby spojrzeć w przeszłość i zobaczyć jak najsłynniejsza seria gier o robakach kształtowała się przez ostatnie dziesięć lat. Do tej pory omówiliśmy pierwszą część gry, rozprawiliśmy się z dodatkiem i wersją reżyserką, a także rzuciliśmy okiem na drugą odsłonę programu, Worms Armageddon i Worms World Party.

Uwaga na program oferujący rzekome odblokowanie Half-Life 2 przez Steam

Elrond, 9 listopada 2004, 13:07

Wiem, że niektórzy z Was na widok wiadomości dotyczącej Half-Life 2 z trudem powstrzymują pewne odruchy, ale cierpliwości. Gra zostanie wydana już niedługo (oby) i ilość tych informacji powinna znacząco zmaleć. Tymczasem chciałem ostrzec wszystkich fanów tej gry przed programami, które pojawiły się w sieci. Oferują one rzekome odblokowanie zasobów Steam i umożliwienie wcześniejszej rozgrywki.

Fire Department 2 w złocie

Elrond, 9 listopada 2004, 11:57

Firma Monte Cristo, odpowiedzialna za powstanie Fire Department 2 (znanej również pod nazwą Fire Captain: Bay Area Inferno), poinformowała, iż niemiecka wersja tej gry uzyskała złoty status, pojechała do tłoczni i spodziewana jest w sklepach 25 listopada tego roku. Francuska premiera gry będzie miała miejsce dzień wcześniej, nie wiadomo kiedy gra ukaże się w pozostałych krajach.

Otwarte beta testy World of Warcraft rozpoczęte

Elrond, 9 listopada 2004, 11:10

I stało się. Wydarzenie, na które fani czekali z niecierpliwością a konkurencja z obawą, jest już rzeczywistością. Firma Blizzard poinformowała, iż rozpoczęły się otwarte beta testy World of Warcraft. Co prawda z powodu "oblężenia" przez graczy występują przejściowe trudności z dostępem do serwerów ale w chwili gdy piszę te słowa można już rejestrować się do testów i pobrać klienta gry.

Przed polską premierą Football Managera 2005 cz. 3
Przed polską premierą Football Managera 2005 cz. 3

Speed, 9 listopada 2004, 10:26

Za nami dwa dni w tygodniu poświęconym Football Managerowi 2005, najnowszej grze słynnego studia programistycznego Sports Interactive. Do tej pory przyjrzeliśmy się bliżej mediom i ich roli w FM’ie oraz udaliśmy się na małą wycieczkę szlakiem historycznym. Dzień dzisiejszy poświęcony jest w całości dwóm newralgicznym ekranom gry: taktyce oraz treningowi.

Warren Spector opuszcza Ion Storm

Elrond, 9 listopada 2004, 09:39

Warren Spector to, używając modnego ostatnio określenia, ikona branży elektronicznej rozrywki. Jego nazwisko pojawiało się w parze ze znakomitymi grami - Ultima, System Shock, Deus Ex czy wreszcie Thief, to tylko niektóre tytuły, przy których tworzeniu w różnym stopniu zaangażowania i na różnych stanowiskach brał udział. Plotki, które pojawiały się już od kilku miesięcy, potwierdziły się.

Top 10 gier na PC w UK (09/11/04)

Krystian Smoszna, 9 listopada 2004, 08:27

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest już czterdziestą piątą w tym roku i obejmuje tydzień od 1 do 6 listopada. Zacznijmy od wielkiej niespodzianki. Wydawałoby się, że nic jest w stanie zdetronizować The Sims 2 a jednak udało się.

Need for Speed: Underground 2 osiągnął status "gold"

Krystian Smoszna, 9 listopada 2004, 08:08

Mimo, że za oknem pogoda ulega ciągłemu pogorszeniu, w świecie gier komputerowych zbliża się wyjątkowo gorący okres. Coraz więcej potencjalnych hitów trafia do tłoczni, aby już wkrótce zagościć na półkach sklepowych. Nie inaczej jest z Need for Speed: Underground 2, który od wczoraj może pochwalić się „złotym” statusem.

Monica Bellucci i zespół Godsmack w Prince of Persia: Warrior Within
Monica Bellucci i zespół Godsmack w Prince of Persia: Warrior Within

Krystian Smoszna, 9 listopada 2004, 07:32

Im bliżej premiery najnowszej odsłony serii Prince of Persia, tym coraz ciekawsze informacje docierają do nas z obozu UbiSoft. W opublikowanym wczoraj oficjalnym oświadczeniu prasowym ujawniono, że do jednej z ról zaangażowano słynną modelkę i aktorkę – Monikę Bellucci a na soundtracku znajdą się dwa utwory metalowej grupy Godsmack.

Pierwsze screenshoty z Doom 3: Resurrection of Evil
Pierwsze screenshoty z Doom 3: Resurrection of Evil

Krystian Smoszna, 9 listopada 2004, 06:54

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Doom 3 a zwłaszcza tych z Was, którzy nie mogą doczekać się premiery oficjalnego dodatku do tej gry, zatytułowanego Resurrection of Evil (wstępnie ogłoszonej na marzec 2005 roku). W sieci pojawiły się już pierwsze screenshoty, które dają przedsmak tego, jak owo rozszerzenie będzie wyglądać.