Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2010, 16:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Lord of the Rings Online oficjalnie za darmo od września

Jak dowiedzieliśmy się kilka miesięcy temu, jedna z ciekawszych gier MMO na komputery osobiste wkrótce stanie się darmowa. Konkretnie chodzi o Lord of the Rings Online, która otrzymała już dokładny termin, kiedy zmieni swój model biznesowy.

Jak dowiedzieliśmy się kilka miesięcy temu, jedna z ciekawszych gier MMO na komputery osobiste wkrótce stanie się darmowa. Konkretnie chodzi o Lord of the Rings Online, która otrzymała już dokładny termin, kiedy zmieni swój model biznesowy.

W czerwcu wystartowała beta bezpłatnego projektu, ale jego końcowa wersja jest dopiero w przygotowaniu. Z udostępnionej przez Warner Bros. Interactive informacji prasowej wynika, że Lord of the Rings Online stanie się oficjalnie dostępny za darmo już 10 września.

Od wyżej podanego dnia będziemy mogli bezpłatnie ściągnąć grę i dołączyć do milionów graczy biorących udział w rozgrywce. Nic nie stoi przeszkodzie, by bez żadnych opłat grać aż do osiągnięcia 50. poziomu doświadczenia – dopiero chęć skorzystania z dodatkowych możliwości spowoduje, że zostaniemy zmuszeni do uregulowania pewnych płatności.

Lord of the Rings Online oficjalnie za darmo od września - ilustracja #1

Walutą w tej produkcji są tzw. Turbine Points do zarobienia w czasie gry lub kupienia za prawdziwe pieniądze. Punkty te będziemy mogli wykorzystać w specjalnym sklepie, w którym znajdziemy zawartość dodatkową niedostępną dla reszty użytkowników. Dokonując zakupów stajemy się właścicielem konta Premium, dzięki czemu przysługiwać nam będzie między innymi większy limit złota, możliwość stworzenia trzech postaci na jednym serwerze (normalnie może być tylko jedna) oraz szybsze logowanie bez konieczności długiego oczekiwania w kolejce.

Wpłacając stałą opłatę abonamentową otrzymujemy status VIP. Dzięki temu co miesiąc dostajemy określoną liczbę punktów (prawdopodobnie 500 TP), możemy stworzyć pięć postaci, mamy najwyższy priorytet w kolejce logowania oraz dostęp do wszystkich opcji gry. Jednocześnie wszystkie osoby, które wcześniej opłaciły abonament, automatycznie uzyskają status VIP.

Szereg informacji na temat nowego modelu biznesowego tego tytułu znajdziecie na tej stronie. Tam można znaleźć odpowiedzi na wiele wątpliwości w związku z umożliwieniem darmowego grania w Lord of the Rings Online.