Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2023, 13:25

MMO z uniwersum Władcy Pierścieni otrzymuje nową klasę postaci 16 lat po premierze

The Lord of the Rings Online doczeka się nowej klasy postaci, chociaż od premiery tego popularnego MMO minęło już ponad 16 lat. To się nazywa gra długożyjąca!

Źródło fot. Turbine Entertainment
i

Mało jest gier, które utrzymują się na rynku przez długi okres czasu, zwłaszcza w takim wymagającym gatunku jak MMO, jednak The Lord of the Rings Online, które debiutowało jeszcze w 2007 r., żyje, ma się dobrze, a nawet się rozwija.

Świadczyć o tym może nadchodząca aktualizacja, która po 16 (sic!) latach od premiery doda do gry nową klasę postaci.

Nowa klasa – Marynarz

LOTRO udostępniło graczom nową klasę – Marynarza (ang. Mariner), który ma być postacią skierowaną do doświadczonych graczy. Mogą oni nosić dwie bronie jednocześnie, posługują się sztyletami i krótkimi mieczami jednoręcznymi; najczęściej przywdziewają też pancerze średniej grubości.

Co ciekawe, ta klasa ma być wzorowana na postaci Eärendila, pół-elfa, który pojawia się w Tolkienowskim Silmarillionie (via GameRant). Eärendil miał być znany z odbywania morskich wojaży i, co ciekawe, był zarazem ojcem Elronda.

MMO z uniwersum Władcy Pierścieni otrzymuje nową klasę postaci 16 lat po premierze - ilustracja #1

Źródło: MassivelyOP.com

Klasa Marynarza opiera się w dużej mierze na balansowaniu. Marynarzowi w walce towarzyszy pasek, który wychyla się to w lewą, to w prawą stronę, w zależności od używanych umiejętności. Kluczem jest utrzymywanie paska mniej więcej pośrodku, w przeciwnym razie mogą nas spotkać negatywne konsekwencje w postaci debuffów.

Marynarze korzystają z trzech drzewek umiejętności:

  • niebieskie – śpiewanie szant zapewniających bonusy,
  • czerwone – zestaw umiejętności ofensywnych,
  • żółte – korzystanie z bomb oraz alchemicznych mikstur do osłabiania wrogów.
MMO z uniwersum Władcy Pierścieni otrzymuje nową klasę postaci 16 lat po premierze - ilustracja #2

Źródło: Game Rant

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, deweloperzy LOTRO udostępnili na swoim kanale YouTube ponad godzinny materiał rozkładający klasę Marynarza na czynniki pierwsze.

Warto wspomnieć, że Lord of the Rings Online jest regularnie wspierane. Do gry wyszło już 10 rozszerzeń, a ostatnie z nich – Before the Shadow – zostało wydane w listopadzie zeszłego roku. Marynarz ma zadebiutować na serwerach tej jesieni.

Michał Ciężadlik

Michał Ciężadlik

Do GRYOnline.pl dołączył w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalny Newsroomowi, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. Półprofesjonalny muzyk, którego zainteresowanie rozpoczęło się już w dzieciństwie. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca. W grach obecnie preferuje multiplayer; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100 godzin, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej