Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2011, 13:05

autor: Sarge

Kilkuletnie wsparcie dla gry Battlefield 3 zamiast wydawania kolejnych części?

Wygląda na to, że fani Battlefielda 3 mogą liczyć na długie wsparcie dla nadchodzącej produkcji studia EA DICE. Wskazują na to słowa Patricka Bacha, producenta gry.

Patrick Bach ze studia EA DICE udzielił ciekawego wywiadu dla serwisu Rock Paper Shotgun, w którym opowiada o żywotności najbardziej popularnych produkcji na rynku. Na tej podstawie można wysunąć pewne wnioski na temat planowanego wsparcia dla gry Battlefield 3.

Kilkuletnie wsparcie dla gry Battlefield 3 zamiast wydawania kolejnych części? - ilustracja #1

Producent niezwykle oczekiwanej strzelaniny powiedział, że deweloperzy wcale nie muszą wydawać co roku kontynuacji swoich największych hitów. Jego zdaniem, zdecydowanie bardziej efektywne może być poprawianie aktualnie dostępnego produktu i wspieranie go nawet przez kilka lat.

Rozmówca zdaje sobie sprawę z tego, że głównym założeniem wydawców jest zarabianie na uznanych markach. Nie znaczy to jednak, że rozwijanie jednego tytułu nie może być rentowne. Mowa oczywiście o dodatkach DLC, które potrafią na nowo przyciągnąć konsumentów do starszej pozycji i przynieść w ten sposób naprawdę duże pieniądze.

Jako przykład Bach podał Battlefield: Bad Company 2. Gra ukazała się w marcu ubiegłego roku i była jedną z najbardziej popularnych produkcji multiplayer, jednak liczba grających osób jesienią zauważalnie spadła. Lekiem na całe zło okazał się wydany w grudniu dodatek Vietnam, który niejako wznowił zainteresowanie dziełem studia EA DICE.

Kilkuletnie wsparcie dla gry Battlefield 3 zamiast wydawania kolejnych części? - ilustracja #2

Dla twórców bardzo ważne jest także wprowadzenie do trzeciej części Battlefielda jak najbardziej pokaźnej zawartości do odblokowania. Gracze tracą bowiem motywację do dalszej zabawy, gdy szybko uda im się odkryć wszystkie elementy. Dlaczego kluczowe jest odpowiednie przewidywanie, na jak długo dany tytuł będzie w stanie przyciągnąć klientów.

Jak te założenia przełożą się na końcowy kształt Battlefielda 3, przekonamy się 28 października, gdy gra zadebiutuje w Europie na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju produkcja zostanie wydana przez firmę Electronic Arts Polska w pełnej polskiej wersji językowej.