Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2010, 09:12

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

Just Cause 2 otrzyma kilka DLC, kampania na 20 godzin gry

Peter Johansson, jeden z głównych projektantów Avalanche Studios, odpowiedzialny za prace nad Just Cause 2, zapowiedział w rozmowie z serwisem Eurogamer.net, kilka DLC do tej produkcji.

Peter Johansson, jeden z głównych projektantów Avalanche Studios, odpowiedzialny za prace nad Just Cause 2, zapowiedział w rozmowie z serwisem Eurogamer.net, kilka DLC do tej produkcji.

Just Cause 2 otrzyma kilka DLC, kampania na 20 godzin gry - ilustracja #1

Just Cause 2 zadebiutuje w ostatnich dniach marca i już teraz twórcy zapowiadają zmasowany atak w postaci dodatków dostępnych do pobrania z sieci. Według zapewnień Johanssona, DLC są bardzo ważnym elementem dla studia Avalanche, i mimo, że projektant nie chciał zdradzić wielu szczegółów związanych z ich zawartością, zapowiedział, że będzie ich co najmniej kilka.

Rozszerzenia DLC mają być jednak tylko dodatkiem i uzupełnieniem do tego, co gracze otrzymają kupując podstawową wersję gry. Johansson ujawnił, że przejście samego głównego wątku kampanii dla pojedynczego gracza zajmie od 15 do 20 godzin, jednak mocnymi punktami Just Cause 2 mają być również zabawa z przyjaciółmi i odkrywanie rozmaitych atrakcji w czasie gry.

Johansson obrazując podane informacje, stwierdził, że jego aktualny zapisany stan gry obejmuje około 60% całej produkcji, a osiągnięcie takiego poziomu zajęło projektantowi około 55 godzin spędzonych w świecie gry. Ukończenie głównego wątku kampanii to tylko jedna czwarta tego, co Just Cause 2 ma mieć do zaoferowania.

W kontekście produkcji Avalanche możliwe jest uruchomienie specjalnej strony, na której gracze będą mieli okazję dzielić się swoimi osiągnięciami, w założeniach przypominającej Social Club, znany użytkownikom GTA IV. Tutaj wszystko zależy od wydawcy gry, Square Enix, samo studio jest jednak zainteresowane taką formą integracji z fanami.

Nawet jeśli taka witryna nie powstanie, użytkownicy konsol PlayStation 3 otrzymają możliwość nagrywania swoich kaskaderskich wyczynów i bezpośredniego wgrywania wideo na serwis YouTube. Niestety będzie to ekskluzywna funkcja przypisana wyłącznie konsolom Sony. Johansson wyjaśnił, że jest to element biznesowej umowy pomiędzy wydawcą, a producentem PlayStation 3.

Just Cause 2 zadebiutuje w Polsce 26 marca, a światowa premiera nastąpi trzy dni wcześniej. Produkcja studia Avalanche zostanie wydana na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 oraz komputery osobiste. Tym, którzy oczekują na ten tytuł przypominamy, że w pierwszych dniach marca zostało wydane demo, a gra przez naszą redakcję została uznana za jedną z najciekawszych pozycji tego miesiąca.