Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2005, 11:17

autor: Jiker

Japońska premiera Children of Mana już w lutym

Firma Square Enix z dumą ogłosiła, iż jej najnowsza pozycja na konsolę Nintendo DS – Seiken Densetsu DS (czyli Children of Mana) – trafi na japońskie półki sklepowe już w lutym 2006 roku, a nie, jak to dotąd zapowiadano, pod koniec marca.

Firma Square Enix z dumą ogłosiła, iż jej najnowsza pozycja na konsolę Nintendo DS – Seiken Densetsu DS (czyli Children of Mana) – trafi na japońskie półki sklepowe już w lutym 2006 roku, a nie, jak to dotąd zapowiadano, pod koniec marca.

Japońska premiera Children of Mana już w lutym - ilustracja #1

 

Produkcja gry będącej kontynuatorką historii oraz systemu rozgrywki wcześniej zaserwowanych graczom w takich pozycjach, jak Legend of Mana na konsolę Sony PlayStation oraz Sword of Mana na Game Boy Advance, została przesunięta do ostatniej fazy, podczas której dochodzi zwykle do usuwania drobnych błędów graficznych i poprawiania kodu. Niestety, gracze amerykańscy i europejscy muszą uzbroić się w dodatkowe pokłady cierpliwości, ponieważ data wydania Children of Mana poza Japonią nie jest jeszcze znana. Możemy jedynie sugerować się sposobem rozprowadzania poprzedniej gry z serii, Sword of Mana na GBA – premiera amerykańska miała miejsce cztery miesiące po premierze japońskiej, natomiast europejska aż siedem. Wniosek jest taki, że zagranie w bardziej zrozumiałą wersję Seiken Densetsu DS będzie możliwe mniej więcej w wakacje roku 2006. Opisywana gra jest częścią projektu „World of Mana”, w którym udział bierze również Seiken Densetsu IV na PS2 (niedawno Square Enix rozpoczęło nad nim prace).

Japońska premiera Children of Mana już w lutym - ilustracja #2

 

Seiken Densetsu DS (czyli Children of Mana) jest grą z gatunku action RPG. Powstaje w studiach firmy Next Entertainment (wcześniej Nextech), natomiast wydawcą jest Square Enix, odpowiedzialny m.in. za serie Final Fantasy oraz Dragon Quest.

W grze przejmujemy kontrolę nad jednym z trzech chłopców – Frickiem, Popem i Tumble. Każdy z nich ma własną, pogmatwaną historię i dziesiątki problemów na głowie (Frick, na przykład, stracił rodziców oraz brata) . Fabuła osadzona została na małej, położonej w centrum świata wyspie zwanej Illusią. Na samym środku wyspy rośnie potężne drzewo – Mana Tree – które wieki temu przyczyniło się do ocalenia wielu mieszkańców wyspy przed niemal pewną zagładą. Po upłynięciu wielu lat, mieszkańcy odbudowali zniszczony wcześniej skrawek lądu, lecz niespodziewanie zbliża się ku nim nowe, prawdopodobnie większe niebezpieczeństwo. W jego unicestwieniu ma pomóc święty miecz – Mana Sword, w którego posiadanie wchodzi jeden z trzech głównych bohaterów.

Rozgrywka polega na odwiedzaniu mieścin, rozmowie z ludźmi oraz walce. Ta ostatnia umożliwia przećwiczenie umiejętności w posługiwaniu się trzema typami broni: mieczem, łukiem i... cepem. Zależnie od tego, jaką broń wybierzemy, takiego typu kombosy oraz umiejętności walki posiądziemy. Co pewien czas na drodze gracza stanie ogromny przeciwnik zwany bossem. By go pokonać trzeba zastosować odpowiednią taktykę. Według autorów Seiken Densetsu DS ukończyć można w ok. 30 godzin.

Rozgrywce towarzyszy piękna, ręcznie rysowana grafika, która stałą się już wizytówką serii. Zmagania urozmaica dynamiczna muzyka oraz dobrej jakości efekty dźwiękowe.

Japońska premiera Children of Mana już w lutym - ilustracja #3