Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2011, 13:12

autor: Olek

Jak wyglądają „strefy wojny” w grze Star Wars: The Old Republic?

Deweloperzy ze studia BioWare w Austin ujawnili garść nowych informacji dotyczących gry Star Wars: The Old Republic. Tym razem na oficjalnej stronie internetowej produkcji pojawiła się zapowiedź "warzones", czyli specjalnych plansz do drużynowych zmagań w trybie PvP.

Na oficjalnej stronie internetowej gry Star Wars: The Old Republic pojawiły się nowe materiały prezentujące „strefy wojny” (warzones), czyli przeznaczone do drużynowych zmagań PvP instancjonowane lokacje. Poza ujawnionymi już wcześniej rozgrywkami Huttball, deweloperzy ze studia BioWare w Austin zaproponują graczom potyczki na pokładzie krążownika Voidstar i desant na Alderaan.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o szczegółach tzw. flashpoints, czyli specjalnych lokacji przeznaczonych do drużynowych starć z komputerową Sztuczną Inteligencją. Okazuje się, że na podobnych zasadach funkcjonować mają także zespołowe potyczki PvP w „strefach wojny”. W zmaganiach będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 16 graczy, podzielonych na dwie 8-osobowe drużyny. Całość opatrzona zostanie otoczką fabularną, a zadanie uczestników polegać ma nie tyle na unicestwieniu przeciwników, ile na osiągnięciu określonych celów.

Jak wyglądają „strefy wojny” w grze Star Wars: The Old Republic? - ilustracja #1

O meczach Huttball pisaliśmy jakiś czas temu, dlatego przypomnijmy jedynie, że chodzi o rozgrywki sportowe organizowane na jednym z księżyców Naar Shaddaa. Uczestnicy zawodów mają za zadanie umieścić piłkę za linią obrony przeciwników. Nie jest to jednak proste zważywszy na fakt, że pole gry naszpikowane zostało śmiercionośnymi pułapkami, a zasady fair-play nie obowiązują. Co ciekawe, w Hutball będą mogły rywalizować także drużyny reprezentujące tę samą frakcję.

Dwie pozostałe „strefy wojny” zaprezentowane przez ekipę BioWare – Voidstar i Alderaan w znacznie większym stopniu przypominają tradycyjne mapy do starć PvP. Tytułowy Voidstar to zaginiony podczas Wielkiej Wojny cesarski krążownik, który niespodziewanie odnalazł się w odległym zakątku Wszechświata. Na jego pokładzie znajdują się plany potężnej broni. Zarówno Republika jak i Imperium chcą wejść w ich posiadanie. Drużyny na przemian będą pełnić role atakujących i broniących się na statku.

Graczom przyjdzie także desantować się na powierzchnię słynnej planety Alderaan. Tym razem zadanie będzie polegało na przejęciu kontroli nad działami laserowymi i zestrzeleniu za ich pomocą wrogiego transportera.

Twórcy Star Wars: The Old Republic obiecują, że zmagania w strefach wojny będą bardzo widowiskowe i emocjonujące. Członkowie zwycięskich zespołów mogą też liczyć na cenne nagrody, zależne od indywidualnego wkładu w osiągnięcie sukcesu.

Przypomnijmy, że premiera Star Wars: The Old Republic zaplanowana została na 20 grudnia. Więcej informacji na temat tej ciekawie zapowiadającej się gry MMORPG w uniwersum Gwiezdnych Wojen dowiecie się z zapowiedzi oraz najciekawszych materiałów wideo.

 1. Zapowiedź - Star Wars: The Old Republic - świeże wrażenia z wersji beta
 2. Zapowiedź - Star Wars: The Old Republic - tryb operacji i Huttball - gamescom 2011
 3. Zapowiedź - Star Wars: The Old Republic - klasy zaawansowane cz.2
 4. Zapowiedź - Graliśmy w Star Wars: The Old Republic - PvP
 5. Zapowiedź - Graliśmy w Star Wars: The Old Republic - flashpointy i bitwy kosmiczne
 6. Zapowiedź - Star Wars: The Old Republic - zadania, świat i crafting
 7. Zapowiedź - Graliśmy w Star Wars: The Old Republic - fabuła
 8. Zapowiedź - Star Wars: The Old Republic - MMO według BioWare
 9. Video Signs of War
 10. Video wybierz swoją stronę (PL)
 11. Video tworzenie towarzyszy (PL)
 12. Video rozwój Przemytnika
 13. Video Eternity Vault

Ostatnia aktualizacja: 2011-10-29

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic