Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2011, 13:12

autor: Olek

Jak wyglądają „strefy wojny” w grze Star Wars: The Old Republic?

Deweloperzy ze studia BioWare w Austin ujawnili garść nowych informacji dotyczących gry Star Wars: The Old Republic. Tym razem na oficjalnej stronie internetowej produkcji pojawiła się zapowiedź "warzones", czyli specjalnych plansz do drużynowych zmagań w trybie PvP.

Na oficjalnej stronie internetowej gry Star Wars: The Old Republic pojawiły się nowe materiały prezentujące „strefy wojny” (warzones), czyli przeznaczone do drużynowych zmagań PvP instancjonowane lokacje. Poza ujawnionymi już wcześniej rozgrywkami Huttball, deweloperzy ze studia BioWare w Austin zaproponują graczom potyczki na pokładzie krążownika Voidstar i desant na Alderaan.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o szczegółach tzw. flashpoints, czyli specjalnych lokacji przeznaczonych do drużynowych starć z komputerową Sztuczną Inteligencją. Okazuje się, że na podobnych zasadach funkcjonować mają także zespołowe potyczki PvP w „strefach wojny”. W zmaganiach będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 16 graczy, podzielonych na dwie 8-osobowe drużyny. Całość opatrzona zostanie otoczką fabularną, a zadanie uczestników polegać ma nie tyle na unicestwieniu przeciwników, ile na osiągnięciu określonych celów.

Jak wyglądają „strefy wojny” w grze Star Wars: The Old Republic? - ilustracja #1

O meczach Huttball pisaliśmy jakiś czas temu, dlatego przypomnijmy jedynie, że chodzi o rozgrywki sportowe organizowane na jednym z księżyców Naar Shaddaa. Uczestnicy zawodów mają za zadanie umieścić piłkę za linią obrony przeciwników. Nie jest to jednak proste zważywszy na fakt, że pole gry naszpikowane zostało śmiercionośnymi pułapkami, a zasady fair-play nie obowiązują. Co ciekawe, w Hutball będą mogły rywalizować także drużyny reprezentujące tę samą frakcję.

Dwie pozostałe „strefy wojny” zaprezentowane przez ekipę BioWare – Voidstar i Alderaan w znacznie większym stopniu przypominają tradycyjne mapy do starć PvP. Tytułowy Voidstar to zaginiony podczas Wielkiej Wojny cesarski krążownik, który niespodziewanie odnalazł się w odległym zakątku Wszechświata. Na jego pokładzie znajdują się plany potężnej broni. Zarówno Republika jak i Imperium chcą wejść w ich posiadanie. Drużyny na przemian będą pełnić role atakujących i broniących się na statku.

Graczom przyjdzie także desantować się na powierzchnię słynnej planety Alderaan. Tym razem zadanie będzie polegało na przejęciu kontroli nad działami laserowymi i zestrzeleniu za ich pomocą wrogiego transportera.

Twórcy Star Wars: The Old Republic obiecują, że zmagania w strefach wojny będą bardzo widowiskowe i emocjonujące. Członkowie zwycięskich zespołów mogą też liczyć na cenne nagrody, zależne od indywidualnego wkładu w osiągnięcie sukcesu.

Przypomnijmy, że premiera Star Wars: The Old Republic zaplanowana została na 20 grudnia. Więcej informacji na temat tej ciekawie zapowiadającej się gry MMORPG w uniwersum Gwiezdnych Wojen dowiecie się z zapowiedzi oraz najciekawszych materiałów wideo.

 1. Zapowiedź - Star Wars: The Old Republic - świeże wrażenia z wersji beta
 2. Zapowiedź - Star Wars: The Old Republic - tryb operacji i Huttball - gamescom 2011
 3. Zapowiedź - Star Wars: The Old Republic - klasy zaawansowane cz.2
 4. Zapowiedź - Graliśmy w Star Wars: The Old Republic - PvP
 5. Zapowiedź - Graliśmy w Star Wars: The Old Republic - flashpointy i bitwy kosmiczne
 6. Zapowiedź - Star Wars: The Old Republic - zadania, świat i crafting
 7. Zapowiedź - Graliśmy w Star Wars: The Old Republic - fabuła
 8. Zapowiedź - Star Wars: The Old Republic - MMO według BioWare
 9. Video Signs of War
 10. Video wybierz swoją stronę (PL)
 11. Video tworzenie towarzyszy (PL)
 12. Video rozwój Przemytnika
 13. Video Eternity Vault
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic