Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2011, 16:28

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Flashpoints – ciekawe instancje w Star Wars: The Old Republic

Na oficjalnej stronie gry Star Wars: The Old Republic pojawiła się garść informacji związanych z tzw. flashpoints. Deweloperzy ze studia BioWare ujawnili na razie 5 tego typu misji w instancjonowanych lokacjach adresowanych zarówno dla graczy reprezentujących siły Republiki jak i Imperium.

Na oficjalnej stronie gry Star Wars: The Old Republic pojawiła się garść informacji związanych z tzw. flashpoints. Deweloperzy ze studia BioWare ujawnili na razie 5 tego typu misji w instancjonowanych lokacjach, przeznaczonych zarówno dla postaci reprezentujących siły Republiki jak i Imperium.

Chociaż instancje w grach z gatunku MMORPG znane są od kilkunastu lat, twórcy Star Wars: The Old Republic zamierzają nieco odświeżyć sprawdzony pomysł. Flashpoints mają być przede wszystkim wymagającymi misjami przeznaczonymi dla zgranych drużyn, przy czym każda obudowana zostanie odpowiednią otoczką fabularną.

Duży wpływ na elementy rozgrywki będą mieli sami gracze. Podjęte na starcie misji decyzje pozwolą m.in. odpowiednio dobrać przeciwników sterowanych przez komputerową Sztuczną Inteligencję. Nagrody za ukończenie flashpoints będą na tyle atrakcyjne, by zachęcić graczy do powtórek. Deweloperzy podkreślają jednak, że zwycięstwa nie przyjdą łatwo. Drużyny będą musiały wykazać się dobrą kooperacją oraz umiejętnością wykorzystania posiadanych umiejętności i zasobów.

Jak na razie studio BioWare ujawniło 5 flashpoints, jakie znajdą się w grze:

Flashpoints – ciekawe instancje w Star Wars: The Old Republic - ilustracja #1
  1. The Esseles (Republika) – zadaniem graczy jest obrona przed imperialnym atakiem statku, na którego pokładzie znajduje się ważna persona,
  2. The Black Talon (Imperium) – drużyna przejąć ma kontrolę nad statkiem transportowym, którego dowódca odmówił wykonania rozkazów, dokończyć przerwane zadanie i zadecydować o losie zbuntowanego kapitana,
  3. Taral V (Republika) – siły Imperium schwytały jednego z kluczowych dla Republiki rycerzy Jedi; misją graczy jest wdarcie się głęboko na tyły wroga i znalezienie sposobu, by uwolnić więźnia,
  4. Boarding Party (Imperium) – bardzo niebezpiecznemu rebeliantowi udaje się zbiec z imperialnego więzienia, gracze muszą wyśledzić uciekiniera i zapobiec atakowi, który mógłby zniszczyć Imperium Sithów,
  5. Directive 7 (Republika i Imperium) – zbuntowane droidy na jednym z księżyców stworzyły technologię, która w równej mierze zagraża Imperium i Republice; zadaniem graczy jest położyć kres rebelii zanim będzie za późno.

Warto odnotować, że poszczególne misje typu flashpoints pojawiają się na różnych etapach gry, dzięki czemu nawet niskopoziomowe drużyny będą mogły zmierzyć się z nimi.

Flashpoints – ciekawe instancje w Star Wars: The Old Republic - ilustracja #2

Flashpoints – ciekawe instancje w Star Wars: The Old Republic - ilustracja #3

Flashpoints – ciekawe instancje w Star Wars: The Old Republic - ilustracja #4

Flashpoints – ciekawe instancje w Star Wars: The Old Republic - ilustracja #5