Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2011, 15:06

autor: Olek

Nintendo pokaże konsolę Wii U podczas przyszłorocznych targów E3

Nowa stacjonarna konsola Nintendo ma być jedną z największych atrakcji przyszłorocznych targów E3 w Los Angeles. Wciąż nie wiadomo jednak kiedy Wii U trafi do sprzedaży i jak wyglądać będzie finalna wersja urządzenia, które zastąpić ma wysłużoną Nintendo Wii.

Choć od oficjalnej zapowiedzi konsoli Wii U minęło już kilka miesięcy, do tej pory koncern Nintendo nie pokazał finalnej wersji urządzenia, które zastąpić ma wysłużoną Nintendo Wii. Z dokumentu opublikowanego niedawno na stronie internetowej branżowego potentata wynika, że nowa platforma - w swojej ostatecznej postaci - zademonstrowana zostanie publicznie podczas przyszłorocznych targów E3 w Los Angeles. Producent obiecuje też inwestorom, że nie powtórzy błędów, które popełniono przy wprowadzeniu na rynek kieszonkowej konsoli Nintendo 3DS, co powinno zaowocować znacznie lepszym startem Wii U.

O zaskakująco słabych wynikach finansowych koncernu Nintendo, odnotowanych w pierwszych dwóch kwartałach roku fiskalnego 2011/2012, informowaliśmy wczoraj. Szczegółowe dane dotyczące sprzedaży konsol i gier znalazły się też w raporcie zamieszczonym na stronie internetowej japońskiego giganta. Co ciekawe, w dokumencie omówione zostały również plany związane z konsolą Wii U i zmianami w usłudze Nintendo eShop.

Nintendo pokaże konsolę Wii U podczas przyszłorocznych targów E3 - ilustracja #1

Niestety, coraz bardziej prawdopodobne wydają się pogłoski, że Nintendo ma problemy z okiełznaniem technologii, na jakiej bazować będzie nowa stacjonarna konsola i póki co nie dysponuje gotowym egzemplarzem urządzenia, które trafi do sprzedaży. Finalny produkt pokazany zostanie dopiero w przyszłym roku, podczas targów E3. Przypomnijmy, że zapowiadając Wii U w trakcie tegorocznej imprezy w Los Angeles szefostwo japońskiego koncernu zaprezentowało jedynie... kontroler do konsoli. Premiery nowej platformy należy spodziewać się w przyszłym roku fiskalnym, czyli pomiędzy 1 kwietnia 2012 a 31 marca 2013.

Wydaje się, że znacznie szybciej wprowadzone zostaną zmiany w Nintendo eShop. Z adnotacji we wspomnianym firmowym dokumencie wynika, że już niebawem w usłudze pojawią się między innymi dodatki typu DLC oraz demonstracyjne wersje gier adresowanych na Nintendo 3DS. Zwiększona zostanie także funkcjonalność eShopu. Docelowo zakupów można będzie dokonywać np. za pomocą komputera PC lub smartfonu, choć przez pewien czas proces ten ma się wiązać z koniecznością obfotografowywania kodów QR. Użytkownicy 3DS-ów powinni być także zadowoleni z możliwości pobierania aplikacji na konsolę w trybie uśpienia. Stosowna opcja zaimplementowana zostanie w jednej z kolejnych aktualizacji firmware'u urządzenia.

Ostatnia aktualizacja: 2011-10-29

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.