Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2011, 08:30

autor: Kono

Resident Evil: Operation Raccoon City z dokładną datą premiery

Firma Capcom poinformowała, że gra Resident Evil: Operation Raccoon City pojawi się 20 marca 2012 roku w Stanach Zjednoczonych. Europejska premiera odbędzie się najprawdopodobniej trzy dni później. Ogłoszona data dotyczy jedynie edycji konsolowych.

Firma Capcom ujawniła datę wydania gry Resident Evil: Operation Raccoon City. Produkcja autorstwa studia Slant Six Games pojawi się w USA 20 marca. Można więc przypuszczać, że na Starym Kontynencie tytuł zadebiutuje trzy dni później, czyli 23 marca 2012 roku.

Niestety jest też i zła wiadomość. Podana powyżej data dotyczy jedynie wersji przeznaczonych na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Właściciele pecetów będą musieli jeszcze chwilę żyć w niepewności. Jest jednak niemal pewne, że edycja na PC pojawi się nieco później niż na konsolach.

Resident Evil: Operation Raccoon City z dokładną datą premiery - ilustracja #1

Dowiedzieliśmy się również, że gracze, którzy zamówią przedpremierowo konsolowe edycje gry w sklepach GameStop, Amazon lub BestBuy otrzymają dodatkowy kostium dla każdej postaci oraz zestaw dwóch broni. W sprzedaży będzie dostępna też Edycja Specjalna Resident Evil: Operation Raccoon City. Oferowana będzie w ekskluzywnym pudełku, w którym znajdziemy grę oraz dwie naszywki (Umbrella Security Service i Spec Ops Field Unit). Elektronicznym bonusem tego kompletu będzie zestaw ośmiu dodatkowych broni. Aktualnie nie wiemy, czy Edycja Specjalna będzie dostępna w Polsce.

Przypominamy, że Resident Evil: Operation Raccoon City jest drużynową strzelaniną, w której zwalczamy hordy wrogów grasujących na ulicach Raccoon City. Gra zostanie wydana na pecetach, Xboksie 360 i Playstation 3. Dystrybutorem produkcji autorstwa Slant Six Games w naszym kraju jest firma Cenega Poland.