Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2011, 09:34

autor: DogGhost

Informacje na temat prac nad grą Metal Gear Solid 5 przedwczesne

Z ujawnionych fragmentów wywiadu udzielonego przez Hideo Kojimę oficjalnemu magazynowi PlayStation wynika, wbrew wcześniejszym doniesieniom, że gra Metal Gear Solid znajduje się obecnie na etapie wstępnych planów, a nie właściwej produkcji.

W ubiegły piątek informowaliśmy o wywiadzie udzielonym przez Hideo Kojimę brytyjskiemu magazynowi PlayStation, w którym rzekomo potwierdził, że pracuje aktualnie nad grą Metal Gear Solid 5. Doniesienia te okazały się przedwczesne, gdyż w ujawnionych fragmentach rozmowy japoński twórca stwierdził jedynie: „Myślę, że musimy ją zrobić na pewnym etapie, ale jak będzie wyglądać – nie mamy pojęcia.”

Informacje na temat prac nad grą Metal Gear Solid 5 przedwczesne - ilustracja #1

Tym samym nadzieje wszystkich fanów na szybką premierę piątej części gry Metal Gear Solid legły w gruzach równie szybko, jak się pojawiły. Dodatkowo Kojima ponownie zapewnił, że nie zamierza w dużym stopniu angażować się w prace nad ewentualną kontynuacją. W tym przypadku odwołuje się do pierwszej odsłony cyklu, w której odpowiadał nawet za najdrobniejsze szczegóły – między innymi ustalał drogę przemarszu przeciwników oraz wygląd map.

Hideo twierdzi, że ma trzy koncepcje przedstawienia gry Metal Gear Solid 5. Nie chce jednak, aby to one stanowiły bazę, gdyż wtedy ponownie musiałby się zaangażować. W ten sposób postąpił podczas prac nad czwartą częścią i efekt był taki, że musiał pozostać przy tym projekcie do końca, gdyż natrafił na trudności z przekazaniem własnych koncepcji i wizji reszcie zespołu. „Obecnie mamy wiele dobrych pomysłów pracowników studia, więc jeśli wybralibyśmy jeden z nich, to byłoby świetnie. Na tym etapie współpracy mogę na nich polegać i wycofać się na pozycję producenta, co uważam za idealne rozwiązanie”, podsumował Hideo.

Informacje na temat prac nad grą Metal Gear Solid 5 przedwczesne - ilustracja #2

W dalszym ciągu oczekujemy na więcej infromacji dotyczących gier Metal Gear Solid: Rising oraz tajemniczego projektu Ogre. Wspomniany grudniowy numer oficjalnego magazynu PlayStation ukaże się w Wielkiej Brytanii 29 listopada i wtedy powinniśmy poznać wszystkie szczegóły.