Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2008, 13:17

autor: aRusher

Huxley ponownie opóźniony

Nie ma lekko. Na Huxley – grę MMOFPS - czekamy już od 2005 roku, kiedy to została ona oficjalnie zapowiedziana. W międzyczasie kilka razy zmieniała wydawców – początkowo miał nim zostać koncern The9, ostatnio mówiło się o firmie NHN, która miałaby umożliwić darmową rozgrywkę i zarabiać na mikrotransakcjach czy kontach premiowanych.

Nie ma lekko. Na Huxley – grę MMOFPS - czekamy już od 2005 roku, kiedy to została ona oficjalnie zapowiedziana. W międzyczasie kilka razy zmieniała wydawców – początkowo miał nim zostać koncern The9, ostatnio mówiło się o firmie NHN, która miałaby umożliwić darmową rozgrywkę i zarabiać na mikrotransakcjach czy kontach premiowanych. Dowiedzieliśmy się też, że prace nad wersją dla Xboxa 360 są opóźnione o całe pół roku względem edycji PeCetowej. Wygląda jednak na to, że nawet na blaszakach Huxley nie pojawi się w tym roku, jak donosi portal Big Download.

Huxley ponownie opóźniony - ilustracja #1

Jaki jest powód kolejnej obsuwy? Wymieniony serwis skontaktował się z przedstawicielem NHN USA i został poinformowany, że developer – firma Webzen (spec od MMO – autor m. in. MU Online) prosi o dodatkowy czas, by móc wyeliminować usterki lokalizacyjne. Co ciekawe, już od czerwca mieszkańcy Korei mogą grać w wersję beta Huxley, która potrwa prawdopodobnie aż do premiery gry, czyli, na chwilę obecną, początku 2009 roku (mowa oczywiście o wersji PC – co stanie się z tą na Xboxa 360 – nie wiadomo).

Huxley ponownie opóźniony - ilustracja #2

Co wyróżnia Huxley spośród setek (tysięcy?) innych gier MMO? Opisywana produkcja jest przedstawicielem gatunku MMOFPS – shooterem dla mas, a takich gier obecnie nie uświadczymy na rynku zbyt wiele (alternatywą może być The Agency). Prócz tego, nowe dziecko Webzenu bazuje na uznanym silniku Unreal Engine 3, który cechuje się dużą szczegółowością wyświetlanej grafiki. Gdy w końcu „wyjdzie”, może okazać się całkiem smacznym kąskiem.

Akcja Huxley rozgrywa się w przyszłości i ukazuje starcia między ludźmi i mutantami, którzy zażarcie walczą o nowoodkryte źródła energii, nie żałując przy tym ołowiu, plazmy i tym podobnych. Korzystając z zasobów naszego serwisu, zapoznać się możesz z wpisem gry zamieszczonym na łamach Encyklopedii bądź też jej zapowiedzią.