Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2011, 12:40

autor: Hed

Gra Elite IV jest nadal tworzona, ale prace postępują bardzo powoli

Fani mogą nadal marzyć o Elite IV, rozbudowanym kosmicznym symulatorze, bo gra jest wciąż w produkcji, która jednak postępuje bardzo powoli. Tak przynajmniej twierdzi jej producent David Braben ze studia Frontier, który dodatkowo wypowiedział się o nieco zapomnianym The Outsider.

David Braben, szef studia Frontier, przekazał, że Elite IV, czyli kosmiczna gra sandboksowa, jest nadal tworzona, ale proces postępuje powoli. Deweloper pracujący obecnie nad Kinect: Disneyland Adventures potwierdził też wstrzymanie prac nad ambitnym The Outsider.

Okazją do przepytania Brabena była impreza Develop zorganizowana w Brighton. Serwis Eurogamer zdołał zdobyć komentarz na temat Elite IV. Niestety, producent nie był skory do ujawniania żadnych konkretów.

Nie zapowiadamy niczego w tym momencie”, powiedział Braben, „nie zamierzam też ujawniać żadnych dat, bo to byłoby równoznaczne z zapowiedzią”.

Dlaczego gra jest wciąż tajemnicą? Producent dał do zrozumienia, że pośpiech w jej przypadku nie jest wskazany. Projekt tej wagi musi być dobry, a do tego trzeba ludzi i czasu.

Gra Elite IV jest nadal tworzona, ale prace postępują bardzo powoli - ilustracja #1

O ile twórca legendarnego Elite nie chciał przybliżać szczegółów czwartej części serii, to wypowiedział się w sprawie odwlekanego od 2005 roku The Outsider. Producent potwierdził, że projekt został wstrzymany. Zdaniem Brabena, jest szansa na powrót do pomysłu w przyszłości, chociaż trudno powiedzieć czy do tego dojdzie.

Elite IV powoli staje się jednym z głośniejszych tytułów-widmo, określanych w branży jako vaporware. David Braben mówi o swojej grze od kilku lat, podsycając nadzieję graczy, którzy spędzali noce przed ZX Spectrumami i innymi komputerami, przemierzając wszechświat w zaskakująco złożonej produkcji.