Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2009, 12:41

autor: Katarzyna "Cairine" Pochowska

God of War I i II na Blu-ray wraz z demem „trójki”

God of War i God of War II, o ile można wierzyć informacji znalezionej na twitterze jednego z menedżerów Sony Mexico, zostaną wydane na płycie Blu-ray dla PlayStation 3, na święta. Ponadto wspomniane wydanie Blu-ray zawierać będzie również demo God of War III. Warto więc zaczekać do grudnia, zamiast kupować dostępne już wersje na PlayStation 2.

Każdy, kto nie grał w żadną z części God of War, już niedługo będzie miał do tego świetną okazję. Sony przygotowuje małą niespodziankę dla wszystkich fanów serii rozczarowanych faktem, że najnowsza część nie zostanie wydana w tym roku. God of War i God of War II, o ile można wierzyć informacji znalezionej na twitterze jednego z menedżerów Sony Mexico, zostaną wydane na płycie Blu-ray dla PlayStation 3, na święta. Ponadto wspomniane wydanie Blu-ray zawierać będzie również demo God of War III. Warto więc zaczekać do grudnia, zamiast kupować dostępne już wersje na PlayStation 2.

Mimo wszystko jest to ciągle informacja niepotwierdzona przez wydawcę i trzeba ją traktować jako plotkę. Chociaż za jej prawdziwością przemawia fakt, że w kwietniu wśród posiadaczy kont na PlayStation Network przeprowadzono sondaż, w którym gracze wypowiadali się na temat zawartości edycji kolekcjonerskiej najnowszej części gry. Jedną z możliwych odpowiedzi w ankiecie stworzonej przez Sony była również reedycja wcześniejszych części wydana na dysku Blu-ray.

Premiera God of War III zaplanowana jest na marzec 2010. Gra już zapowiada się na naprawdę wielką produkcję. W czerwcu tytuł nominowano do nagrody Game Critics, w kategorii najlepszej gry na konsole oraz najlepszej przygodowej gry akcji, spośród wszystkich gier prezentowanych podczas targów E3. Widać również, że Sony nie próżnuje i dba o to, by zniecierpliwieni gracze nie zapomnieli o serii God of War. Wcześniej, na Comic-Con pojawiła się informacja, że zostanie wydana seria komiksów o Kratosie - bohaterze God of War.

God of War I i II na Blu-ray wraz z demem „trójki” - ilustracja #1