Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2011, 16:20

autor: Soviet

FIFA 12 na PC bez trybu LAN - winni piraci

FIFA 12 będzie pozbawiona możliwość gry przez LAN - poinformował Ian Jarvis. Winni takiego stanu rzeczy są piraci, którzy właśnie przez sieć lokalną obchodzili zabezpieczenia trybu multiplayer.

Ian Jarvis, odpowiedzialny w Electronic Arts za produkcję FIFA 12 na PC, w wywiadzie udzielonym portalowi eFIFA.pl odniósł się do problemu piractwa. Jedną z metod na zmniejszenie tego zjawiska będzie pozbawienie gry trybu LAN, który w poprzedniej odsłonie serii miał być szeroko wykorzystywany przez posiadaczy nielegalnych kopii gry do zabawy multiplayer.

FIFA 12 ma być zintegrowana z serwisem dystrybucji cyfrowej Origin - każda kopia będzie musiała przejść proces autoryzacji w tym serwisie. Wsparcie dla pięciu graczy jednocześnie, o którym niedawno informowano, zadziała jedynie, gdy każdy z grających będzie posiadał własną kopię gry, zarejestrowaną w systemie Origin. A i wtedy do grania będzie potrzebne połączenie z Internetem.

Przy okazji pokazu gry, na którym był też wysłannik GRY-Online.pl, poznaliśmy kilku innych szczegółów na temat najnowszej odsłony serii. W FIFA 12 pojawi się więcej animacji, czy to przy zmianach zawodników czy po strzeleniu bramki. Nad przebiegiem rozgrywek on-line ma czuwać specjalny zespół, którego zadaniem będzie wyłapywanie oszustów, czy też graczy przedwcześnie opuszających spotkanie. Electronic Arts nie zdecydowało się wprowadzić możliwości gry międzyplatformowej. Nie ustalono jeszcze ile zespołów znajdzie się w demie - we wspomnianym wywiadzie Ian mówi o maksymalnie dziesięciu drużynach.