Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2011, 20:15

autor: ElMundo

Pecetowa FIFA 12 z pięcioma graczami jednocześnie i wsparciem platformy Origin

FIFA w wersji na PC była zwykle zubożona względem edycji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, ostatnie doniesienia o edycji z numerem 12 powinny napawać optymizmem posiadaczy komputerów osobistych.

Ostatnie tygodnie przynoszą coraz więcej nowinek dotyczących gry FIFA 12 tworzonej przez EA Sports. Tym razem informacjami będą zainteresowani zwłaszcza posiadacze pecetów.

Twórcy gry poinformowali, że wersja przeznaczona na komputery osobiste po raz pierwszy w historii serii pozwoli na rozgrywkę jednocześnie pięciu graczom, obsługując klawiaturę oraz maksymalnie cztery dodatkowe kontrolery. Nowa piłka od EA okaże się także w pełni kompatybilna z pecetową wersją pada do Xboksa 360, pozwalając na pełną modyfikację klawiszologii przypisanej do tego kontrolera.

Pecetowa FIFA 12 z pięcioma graczami jednocześnie i wsparciem platformy Origin - ilustracja #1

Nowa FIFA będzie także kolejną grą z portfolio „Elektroników” zintegrowaną z serwisem EA Origin. Platforma sieciowej dystrybucji prowadzona przez koncern Electronic Arts zaoferuje graczom ekskluzywną zawartość i dodatki, a także umożliwi lepszą interakcję z sieciową społecznością gry. Wobec powyższego można mieć uzasadnione podejrzenia, że pecetowa wersja będzie wymagała aktywacji poprzez ten właśnie system.

Przypominamy, że wersja dedykowana komputerom osobistym nie będzie zubożona względem edycji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 co zostało oficjalnie potwierdzone przez EA pod koniec czerwca, a niedawno poznaliśmy także wymagania sprzętowe pecetowej wersji FIFA 12.

FIFA 12 zadebiutuje w sklepach już 30 września tego roku na wszystkich liczących się platformach. Niebawem będziecie mogli przeczytać nasze wrażenia z testowania pecetowej wersji gry.