Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2011, 09:45

autor: Kono

F1 2011 - nowości i zmiany w wyścigach Formuły 1 od Codemasters

Firma Codemasters nie była do tej pory zbyt skora do dzielenia się informacjami na temat gry F1 2011. Na szczęście sytuacja ta uległa diametralnej zmianie i nareszcie dowiedzieliśmy się, czym zaskoczy nas kontynuacja jednej z lepszych gier wyścigowych ubiegłego roku.

Firma Codemasters nie była do tej pory zbyt skora do dzielenia się informacjami na temat gry F1 2011. Na szczęście sytuacja ta uległa diametralnej zmianie i nareszcie dowiedzieliśmy się, czym zaskoczy nas kontynuacja jednej z lepszych gier wyścigowych ubiegłego roku.

F1 2011 - nowości i zmiany w wyścigach Formuły 1 od Codemasters - ilustracja #1

Twórcy przede wszystkim zapewniają, że najwięcej zmian pojawi się w rozgrywce wieloosobowej, która w F1 2010 została potraktowana po macoszemu. Wśród nowości znajdzie się między innymi tryb współpracy oraz opcja rozgrywki na podzielonym ekranie, o którą tak bardzo prosili fani poprzedniej odsłony. Multiplayer w najnowszym tytule Codemasters ma obsłużyć maksymalnie do szesnastu graczy (plus 8 kontrolowanych przez SI) konkurujących ze sobą.

Oczywiście nie tylko rozgrywka wieloosobowa doczeka się nowości. W grze, oprócz klasycznego cyklu Grand Prix, pojawi się też możliwość rozgrywania szybkich wyścigów w trybie Time Attack. Jeśli chodzi o zmiany w prowadzeniu bolidów, to możemy spodziewać się polepszenia fizyki jazdy oraz wprowadzenia systemu Drag Reduction System (elektronicznie sterowanie tylnim skrzydłem samochodu).

F1 2011 - nowości i zmiany w wyścigach Formuły 1 od Codemasters - ilustracja #2

Zespół Codemasters postarał się też o dobre odwzorowanie realiów wyścigów F1. Tym samym w grze ujrzymy wszystkich kierowców oraz zespoły biorące aktywny udział w sezonie 2011. Dodatkowo, autorzy zapowiadają dwa nowe tory (Buddh International Circuit oraz Nürburgring), których w sumie będzie 19.

Poprawie ulegnie również warstwa wizualna gry. Doczeka się nowego systemu oświetlenia, cyklu dnia i nocy oraz lepiej dopracowanych torów. F1 2011 wprowadzi strefę Parc Ferme (zabezpieczony obszar, w którym mogą być przechowywane samochody w czasie odbywania Grand Prix). Co więcej, kilku zmian doczeka się padok oraz alejka serwisowa. Dodatkowo, twórcy zapowiadają, że nowe animacje celebrowania zwycięstw oraz ulepszony system interakcji z mediami sprawi, że w pełni poczujemy „magię wyścigów F1”.

Przypominamy, że F1 2011 zadebiutuje 23 września bieżącego roku na PlayStation 3, Xboksie 360 i pecetach. Wersje na przenośne konsole (NGP oraz 3DS) również zostały zapowiedziane, jednak aktualnie nie wiemy kiedy się pojawią.

F1 2011 - nowości i zmiany w wyścigach Formuły 1 od Codemasters - ilustracja #3
F1 2011 - nowości i zmiany w wyścigach Formuły 1 od Codemasters - ilustracja #4
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

F1 2011

F1 2011