Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2023, 10:25

Elden Ring miażdży GoW Ragnarok; tytuły gry roku w większości rozdane [Aktualizacja]

Większość tytułów gry roku zostało przyznanych. Wygląda na to, że wybór branżowych mediów i graczy mógł być tylko jeden.

Źródło fot. Elden Ring / Steam.
i

Aktualizacja

W ostatnich dniach przyznano kolejne tytuły gry roku – w sumie już 357 – co oczywiście nie umknęło użytkownikom serwisu ResetEra. Elden Ring i God of War: Ragnarok wciąż dominują – zwłaszcza ten pierwszy – ale listę wzbogaciło kilka nowych tytułów, w tym Horizon: Forbidden West oraz Need for Speed Unbound. Obecnie prezentuje się ona następująco:

Oryginalna wiadomość

Elden Ring czy God of War: Ragnarok? Od dłuższego czasu zastanawiamy się, która z tych dwóch produkcji zgarnie najwięcej tytułów gry roku 2022, a w naszym plebiscycie trwa pomiędzy nimi zacięta rywalizacja. Większość growych serwisów dokonało już jednak wyboru. Okazuje się, że jeden tytuł nie stanowił rzeczywistej konkurencji dla drugiego ani – tym bardziej – dla całej reszty. Który?

W zasadzie bezkonkurencyjnie wygrał Elden Ring. Dzieło studia FromSoftware zgarnęło w sumie 145 tytułów gry roku – 136 od branżowych mediów i 9 od graczy (czytelników). Drugi w klasyfikacji God of War: Ragnarok zdobył ich tylko 26 (24 od prasy, 2 od społeczności).

Dane te zostały zgromadzone przez użytkowników serwisu ResetEra w tym wątku. Następnie internauta o pseudonimie BrickArts295 zebrał je w jedną całość. Początkowo do ich publikacji miała posłużyć strona GameAwards.net – tak jak w poprzednich latach – lecz jako że jest obecnie ona obecnie niedostępna, społeczności musiał wystarczyć wątek na forum.

W sumie zestawiono ze sobą 193 tytułów gry roku 2022 (na stronie widnieje błędna liczba 187). Elden Ring i God of War: Ragnarok zgarnęły w sumie 171. Jakie gry zostały wybrane w pozostałych 22 przypadkach? Ich listę znajdziecie poniżej. Miejcie na uwadze, że w najbliższych dniach może ona zostać uzupełniona o kolejne pozycje. Wygranej dzieła FromSoftware nic jednak nie zagraża – jego przewaga jest po prostu zbyt duża

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej