Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPC
Okładka Tunic (XONE)
OkładkaTunic (XONE)

Tunic

Inspirowana serią The Legend of Zelda przygodowa gra akcji z widokiem izometrycznym. W Tunic wcielamy się w człekokształtnego lisa eksplorującego pełną potworów i skarbów krainę fantasy.

Akcji | fantasy | widok izometryczny | indie | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tunic Premiera

2022

PC XONE

Tunic to wydana na platformę PC i XONE przygodowa gra akcji utrzymana w klimacie fantasy. Projekt opracował Andrew Shouldice.

Fabuła

W Tunic wcielamy się w człekokształtnego lisa, który eksploruje pełną potworów i skarbów krainę fantasy. Fabuła opowiadana jest głównie za pomocą obrazów i wydarzeń rozgrywających na ekranie, gdyż większość tekstów napisana jest w przypominającym sanskryt lokalnym języku świata gry, którego nie jesteśmy w stanie odczytać. Co pewien czas pojawiają się w nim jednak pojedyncze angielskie słowa, pełniące rolę wskazówek ułatwiających dalszą przygodę.

Mechanika

Wydane na platformę PC i XONE Tunic to przygodowa gra akcji, która odwołuje się do wielu rozwiązań z 8- i 16-bitowych odsłon cyklu The Legend of Zelda. Podczas zabawy zajmujemy się więc eksploracją dużych map o częściowo otwartej strukturze, gromadzeniem przedmiotów oraz walką z różnorodnymi przeciwnikami, wśród których nie brakuje potężnych bossów.

Gra koncentruje się głównie na walce, a zagadki trafiają się bardzo rzadko. Aby uczynić potyczki emocjonującymi, przygotowano rozbudowany zręcznościowy system bitewny, pozwalający na wyprowadzanie kilku różnych ciosów oraz wykonywanie uników. Nieco aspektu taktycznego dodaje pasek kondycji, zasilającej aktywowane przez bohatera techniki i ciosy.

Istotną rolę w grze pełni gromadzenie przedmiotów. W Tunic zabrakło tradycyjnych elementów RPG w postaci statystyk postaci. Zamiast tego rozwój zdolności bojowych bohatera polega na zdobywaniu coraz lepszego uzbrojenia i ekwipunku.

Kwestie techniczne

Gra oferuje atrakcyjną oprawę graficzną, wykonaną pełnym trójwymiarze przy wykorzystaniu silnika Unity. Wydarzenia ukazane są w rzucie izometrycznym.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tunic: Odpowiednia dla każdego wieku.

Tunic Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7
PC
XONE