Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCXONEPS5XSXSwitchPS4
Okładka PowerWash Simulator (PC)
OkładkaPowerWash Simulator (PC)

PowerWash Simulator

Gra symulacyjna FPP, w której bierzemy do ręki myjkę ciśnieniową i walczymy z brudem na ulicach fikcyjnego Muckingham (i nie tylko tam). W PowerWash Simulator można grać w pojedynkę lub w towarzystwie maksymalnie 5 graczy.

Symulacje | FPP | maszyny i urządzenia | indie | kooperacja | Game Pass

PowerWash Simulator Premiera

14lip2022

PC XONE XSX

31sty2023

PS4 Switch PS5

producent: FuturLab wydawca: Square Enix Strona oficjalna

PowerWash Simulator jest grą symulacyjną, która pozwala nam wcielić się w rolę operatora myjki ciśnieniowej, zarabiającego na życie, czyszcząc rozmaite brudy i osady. Tytuł został opracowany przez studio FuturLab.

Fabuła

PowerWash Simulator zabiera nas w podróż do fikcyjnego miasteczka Muckingham. To niegdyś malownicze miejsce zaczęło pokrywać się brudem, tracąc dawny splendor. Jakby tego było mało, znajdujący się nieopodal wulkan zaczął się budzić, Wielka Stopa pojawiła się w pobliżu, a na domiar złego kot burmistrza przepadł bez wieści. Jako że wszystkie te nieszczęścia zapoczątkowała fala brudu, miasto potrzebuje bohatera, który upora się z nim raz na zawsze.

Mechanika

W PowerWash Simulator akcję oglądamy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Podczas rozgrywki wcielamy się w rolę właściciela firmy sprzątającej i realizujemy zadania polegające na czyszczeniu rozmaitych lokacji i obiektów przy pomocy myjki ciśnieniowej. Pracując, odwiedzamy różnorodne miejsca, ulokowane zarówno w samym Muckingham, jak i daleko poza jego granicami (odwiedzamy nawet powierzchnię Marsa). Usuwając brud, mech, pleśń czy graffiti, nie musimy oglądać się na żadne ograniczenia narzucone z góry czy limity czasowe, a nasze poczynania nie są w żaden sposób oceniane (chyba że zdecydujemy się na rozgrywkę w jednym z dodatkowych trybów gry).

Tym jednak, na co powinniśmy zwrócić uwagę, jest właściwy dobór narzędzi pracy. Myjkę ciśnieniową możemy zaopatrzyć w różnorodne podkładki, dysze, przedłużki czy środki czyszczące. Każdy z tych dodatków jest przeznaczony do walki z innym rodzajem brudu, więc wybór jak najbardziej ma znaczenie. W miarę postępów odblokowujemy dostęp do kolejnych ulepszeń, co pozwala nam stawiać czoła coraz większym wyzwaniom. Możemy też modyfikować wygląd naszej postaci, dobierając różnorodne skórki i rękawice.

Tryby gry

Filarem gry PowerWash Simulator jest tryb kariery, który możemy ukończyć w pojedynkę lub we współpracy z drugim graczem. Poza tym na sprawdzenie czeka tryb gry swobodnej, gdzie bawić się może maksymalnie 6 osób. Oprócz tego tytuł oferuje specjalne wyzwania, w których walczymy z czasem bądź staramy się pracować przy użyciu jak najmniejszej ilości wody.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry PowerWash Simulator prezentuje się przyzwoicie. Całość nie odbiega od poziomu, do którego przyzwyczaiły nas inne tego typu produkcje.

Ostatnia modyfikacja 11 lipca 2022

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-6  

PowerWash Simulator cena w dniu premiery: 89,00 PLN

Klasyfikacja PEGI PowerWash Simulator

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

PowerWash Simulator Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-760 2.8 GHz / AMD Phenom II
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon R7 260X lub lepsza
  • 6 GB HDD
  • Windows 8 64-bit
PC
XONE
XSX
PS4
PS5
Switch