Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitch
Okładka Neon White (PC)

Neon White

Platformowa gra akcji FPP, stworzona przez Bena Esposito – autora ciepło przyjętego Donut County. W Neon White wcielamy się w zabójcę, który mknie przez etapy, skacze po platformach i omija pułapki, a także eliminuje wrogów przy pomocy specjalnych kart.

Akcji | FPP | platformówki 3D | FPS | karciane | indie | strzelanki

Okładka Neon White (PC)

data premiery gry:

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Neon White jest platformową grą akcji, w której trzeba wykazać się zręcznością, refleksem, a także celnym okiem. Za opracowaniem tej produkcji stoi niezależny deweloper Ben Esposito, który stworzył bardzo ciepło przyjęte Donut County, a wcześniej pracował między innymi nad takimi projektami, jak What Remains of Edith Finch czy The Unfinished Swan. Wydaniem opisywanego tytułu zajęła się firma Annapurna Interactive.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Neon White jest zabójca imieniem White. Protagonista, podobnie jak i jego liczni koledzy oraz koleżanki po fachu, opuścił Piekło, by spróbować przekroczyć bramy Niebios. Jako że tylko jeden z nich zyska możliwość odkupienia swoich win oraz zbawienia, czeka ich zaciekła rywalizacja, z której zwycięsko wyjdzie najszybszy i najbardziej skuteczny zawodnik.

Mechanika

W Neon White akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie dynamicznej zabawy mkniemy przez różnorodne etapy, skaczemy nad przepaściami i omijamy pułapki, a także stawiamy czoła licznym wrogom. Oponentów eliminujemy, robiąc użytek z tak zwanych Kart Duszy zapewniających rozmaite umiejętności bojowe. W naszej talii pojawiają się między innymi egzemplarze pozwalające ostrzeliwać nieprzyjaciół z pistoletów i karabinów, bądź umożliwiające atakowanie adwersarzy kataną. Na tym jednak nie koniec, gdyż każdą kartę możemy poświęcić. Choć w ten sposób zmniejszamy swój potencjał bojowy, zyskujemy możliwość wykonywania specjalnych ruchów, jak oddawanie dłuższych skoków lub tymczasowe zwiększenie prędkości biegu.

W przerwach od morderczej rywalizacji poznajemy natomiast fabułę, odkrywając tajemnice Niebios i poznając konkurentów protagonisty.

Kwestie techniczne

Neon White posiada barwną grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce. Całość jest przyjemna dla oka, a także przejrzysta, co pozwala szybko zorientować się w sytuacji panującej na placu boju. Tempo zmagań potęguje szybki soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Neon White

Wymagania wiekowe Neon White

16+

PC
Switch