Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2021, 09:46

autor: Adrian Werner

Echoes of the Atlas następnym dodatkiem do Path of Exile

Zespół Grinding Gear Games ujawnił Echoes of the Atlas, czyli nastawiony na rozbudowę endgame'u dodatek do RPG-a Path of Exile. Poznaliśmy jego zawartość i datę premiery.

ECHOES OF ATLAS TO M.IN.:
  1. jedenaście nowych map,
  2. seria bitew z coraz liczniejszymi grupami bossów,
  3. dodatkowe drzewka pasywnych umiejętności,
  4. nowa liga wyzwań,
  5. bonusowe przedmioty,
  6. ulepszenia balansu rozgrywki.

Studio Grinding Gear Games zapowiedziało kolejny darmowy dodatek do Path of Exile, czyli popularnego RPG akcji korzystającego z modelu darmowego z mikropłatnościami. Rozszerzenie nosi tytuł Echoes of the Atlas i udostępnione zostanie w ramach aktualizacji 3.13.

15 stycznia tego roku dodatek zadebiutuje na PC. Użytkownicy konsol Xbox One i PlayStation 4 tradycyjnie będą musieli poczekać trochę dłużej – te wersje ukażą się 20 stycznia.

Rozszerzenie wzbogaci PoE o jedenaście nowych map. Podczas ich eksploracji spotkamy Maven - istotę spoza znanego świata, która zainteresowała się osiągnięciami naszego bohatera. Będziemy musieli utrzymać jej uwagę, tocząc coraz trudniejsze bitwy. Jeśli zaspokoimy jej głód wrażeń, to podzieli się z nami częścią swojej mocy.

Podczas rozgrywki zostanie to zrealizowane tak, że Maven poprosi o możliwość obserwowania naszych starć. Spowoduje to zwiększenie trudności potyczek z bossami. Jeśli pokonamy trzech w takich warunkach, to uzyskamy zaproszenie do jej domeny, gdzie zmierzymy się z nimi ponownie, ale w tym razem ze wszystkimi równocześnie. Jeżeli nam się powiedzie, to otrzymamy wyzwanie pokonania czterech bossów naraz. Każde kolejne zadanie będzie nam dodawało jednego takiego przeciwnika, a gdy pokonamy dziesięciu, będziemy mogli stoczyć bitwę z samą Maven.

Realizowanie wyzwań tej istoty nagradzane będzie punktami, które wydamy na odblokowanie pasywnych umiejętności w nowych drzewkach rozwoju. Gracze otrzymają także możliwość tworzenia w systemie craftingu tzw. Watchstones, czyli kamieni, które wpłyną na zdobycze znajdowane na mapach.

Dodatek tradycyjnie wprowadzi także nową ligę wyzwań. Ta nazwana zostanie Ritual League i będziemy w niej aktywowali ołtarze sprowadzające fale wrogów. Każdy kolejny rytuał przyniesie cięższe starcia, ale również cenniejsze nagrody. W Echoes of the Atlas nie zabraknie również nowych przedmiotów oraz ulepszeń balansu klas postaci.

Warto na koniec dodać, że dodatek wykorzysta elementy wizualne, które opracowano z myślą o Path of Exile 2, a nowi bossowie mają odwoływać się stylistyką do sequela. Ponadto wiele wskazuje na to, że Echoes of the Atlas będzie ostatnim dużym rozszerzeniem do pierwszej części w tym roku, gdyż autorzy chcą skoncentrować się na PoE2. „Jedynka” nadal ma być rozwijana, ale kolejne aktualizacje najpewniej będą trochę mniej ambitne.

  1. Path of Exile: Echoes of the Atlas – strona oficjalna