Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2021, 09:43

autor: Aquma

Path of Exile 2 prawdopodobnie ukaże się w 2022 roku

Gracze czekający na Path of Exile 2 muszą uzbroić się w cierpliwość. Kontynuacja znanego hack’n’slasha prawdopodobnie zadebiutuje dopiero w 2022 roku.

W SKRÓCIE:

  1. Path of Exile 2 ukaże się dopiero w 2022 roku;
  2. przyczyną opóźnienia jest pandemia Covid-19;
  3. nadchodzący dodatek do pierwszej części - The Echoes of Atlas – będzie największym tegorocznym rozszerzeniem. Po jego premierze deweloperzy chcą skupić się na sequelu.

Serwis PC Gamer przeprowadził niedawno wywiad telefoniczny z deweloperem ze studia Grinding Gear Games, Chrisem Wilsonem. Jednym z tematów rozmowy była gra Path of Exile 2. Okazuje się, że sequel popularnego darmowego hack’n’slasha najprawdopodobniej zadebiutuje dopiero w 2022 r. Przyczyną są problemy wywołane przez pandemię Covid-19.

Nienawidzę obwiniać COVID za tego typu rzeczy, ale to w dużej mierze stoi za opóźnieniem. Mieliśmy trudności z zatrudnianiem za granicą, ponieważ Nowa Zelandia jest zamknięta, co nieco ograniczyło możliwość dynamicznego rozbudowania naszego zespołu odpowiedzialnego za tworzenie zawartości. Postępy w pracach nie były tak szybkie, jak chcieliśmy, więc naszym celem jest to, by w 2021 r. skupić się na Path of Exile 2 tak bardzo, jak tylko potrafimy i zobaczyć, jak dużo uda nam się zrobić. Postaramy się zdziałać jak najwięcej, co pozwoli nam oszacować możliwą datę premiery. Powinniśmy podać ją pod koniec roku – stwierdził Chris Wilson.

Oczekiwanie na PoE2 z pewnością umili dodatek do „jedynki” The Echoes of Atlas, który zadebiutuje 15 stycznia. W rozszerzeniu znajdziemy nowe lokacje oraz bossów nawiązujących estetyką do kontynuacji. Niestety, także na tym polu są pewne złe wieści – będzie to prawdopodobnie największy pakiet nowej zawartości, jaki w tym roku trafi do PoE. Po jego premierze deweloperzy planują skupić się na sequelu. Pierwsza część serii nadal będzie dostawała kwartalne aktualizacje, ale będą one mniejsze.

Path of Exile 2 zostało zapowiedziane w listopadzie 2019 roku, w czasie ExileCon 2019, czyli imprezy dla fanów marki. Należy zaznaczyć, że PoE2 nie będzie całkowicie samodzielną produkcją, a raczej bardzo obszernym dodatkiem do pierwszej części, który wprowadzi liczne zmiany w mechanice rozgrywki i zaoferuje kolejną kampanię fabularną.

  1. Path of Exile 2 będzie wielkim zagrożeniem dla Diablo 4
  2. Path of Exile 2 – strona oficjalna