Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2021, 10:14

autor: Adrian Werner

Path of Exile popularne jak nigdy; Echoes of the Atlas rozbija bank

Społeczność Path of Exile entuzjastycznie przyjęła premierę dodatku Echoes of the Atlas. W dniu jego debiutu PoE ustanowiło nowy rekord aktywności na Steamie.

W piątek ukazała się aktualizacja 3.13 do Path of Exile, która wprowadziła dodatek Echoes of the Atlas. Premiera rozszerzenia okazała się wielkim sukcesem, pozwalając grze ustanowić nowy rekord aktywności na Steamie.

W najgorętszym momencie 15 stycznia, czyli w dniu premiery patcha, w Path of Exile na Steamie bawiły się 157 103 osoby jednocześnie. To najlepszy wynik uzyskany od debiutu gry w 2013 roku. Warto dodać, że te liczby nie oddają w pełni popularności produkcji na PC, gdyż PoE posiada również samodzielnego klienta, pozwalającego na zabawę poza serwisem studia Valve.

Path of Exile popularne jak nigdy; Echoes of the Atlas rozbija bank - ilustracja #1
Źródło: SteamDB.

Obecnie aktualizacja z Echoes of the Atlas dostępna jest wyłącznie na PC. Gracze konsolowi nie będą jednak musieli długo czekać na swoją wersję. Dodatek trafi na Xboksa One i PlayStation 4 w najbliższą środę, czyli 20 stycznia.

Przypomnijmy, że Echoes of the Atlas wprowadza do PoE m.in. jedenaście nowych map, serię bitew z coraz liczniejszymi grupami bossów, dodatkowe drzewka pasywnych umiejętności oraz nową ligę wyzwań.

Wiele wskazuje na to, że dodatek będzie ostatnim dużym rozszerzeniem do pierwszej części w tym roku, gdyż autorzy chcą skoncentrować się na kontynuacji. „Jedynka” będzie dalej rozwijana, ale aktualizacje mają być skromniejsze.

Echoes of the Atlas jest ciekawe także dlatego, że jego styl wizualny przypomina to, co zaoferuje Path of Exile 2. Część z elementów graficznych dodatku została wprost zaczerpnięta z nadchodzącego sequela.

  1. Path of Exile: Echoes of the Atlas – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Path of Exile - darmowy konkurent najlepszych gier hack'n'slash